Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Clive Barker

91%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Clive Barker *05.10.1952
Narozen/a v: Liverpool, Velká Británie

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  117x sledován

Životopis:
Clive Barker (* 5. října 1952, Liverpool) je přední anglický spisovatel žánru horroru a dark fantasy. Známý je rovněž jako filmový scénarista a režisér.

Clive Barker se narodil roku 1952 v Liverpoolu, kde také na místní univerzitě vystudoval literaturu a filozofii. V jedenadvaceti letech se odstěhoval do Londýna a zde založil divadelní společnost The Dog Company, jejíž repertoár se skládal z jeho her, které také sám režíroval a ve kterých i hrál. Tyto hry, například The History of the Devil (Historie ďábla), Frakenstein in Love (Zamilovaný Frankenstein) nebo Colossus (Kolos) o španělském malíři Goyovi, byly později souborně vydány v knize Pandenomium.
Fantastické, erotické a horrorové motivy, které Barker ve svých divadelních hrách využíval, se brzy staly základem jeho prozaické tvorby. Poprvé je využil v prvních třech povídkových Knihách krve (The Book of Blood 1, 2 a 3) z roku 1984, které však neměly ve Velké Británii příliš velký ohlas. Teprve jejich publikování v USA a následně vydání prvního románu Damnation Game (Věčné zatracení) roku 1985 z něj udělalo známého autora.
Z důvodů své permanentní práce ve filmu se Clive Barker přestěhoval Kalifornie, kde žije se svým partnerem fotografem Davidem Armstrongem a jeho dcerou. Kromě psaní je jeho další velkou zálibou malování obrazů, které s úspěchem vystavuje v nejrůznějších galeriích.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lecter
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 6. 2015, 14:23
Myslím,že uzrál čas,abych se přidala k hodnocení a fanouškům ďábla Barkera.Jsem ráda,že jsem se s ním mohla seznámit,jeho knihy(a to teprve dvě)mě absolutně dávají,to co jsem zatím v rámci hororu nenašla jinde.Spoustu emocí,vtažení do děje,luxusně napsané scény,ať už ty brutální nebo sexuální orgie,prostředí,zajímavý příběh a hlavně zvrácená fantazie,ruku v ruce s děsem,který přetrvává dlouho přímo v nás až nevíte co je skutečnost a co snění.
Tomáš Fiurášek
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 4. 2015, 12:12
Ačkoliv za krále a mistra hororu s velkým M považuji na prvním místě Howarda Phillipse Lovecrafta, byla by drzost nezmínit se o tomhle podivínském nápaditém angličanovi. Clive Barker ... když jsem to jméno slyšel prvně, říkal jsem si: "Hm, docela obyčejně zní, jeho práce budou asi také obyčejné..." - díky Bohu, mýlil jsem se. Clive Barker mi učaroval. V žebříčku mých NEJ autorů je hned na druhém místě (hned za HPL) a myslím si, že oprávněně. Surový naturalismus který Clive používá jak v brutálních scénách tak sexuálních scénách často hraničí až s pornem a úmyslným sadismem. Clive se opravdu nedá srovnávat s žádným jiným autorem, jeho styl psaní je tak přirozený a přitom mistrovský až z toho mrazí. A jeho fantazie... kam se hrabe Neil Gaiman... stačilo mi jediné přečtení Abaratu a padala mi pusa z pantu. (Tím také Clive dokázal, že není jen mistrem v žánru Horor ale také fantasy/pohádky. Ačkoliv Abarat chvílemi hraničí s hororem a sám k tomuhle tématu zklouzává.)
Nu, co říci závěrem - Clivovi Barkerovi vděčím za jeho povídky a nápady, neboť mi poskytly útěchu v dobách, které pro mne byly velice těžké. Toto je současný mistr hororu a Stephen King, ač jej mám velmi rád, Clivovi sahá sotva po kotníky. Hodnotím plným počtem hvězd.
Streamline
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 5. 2014, 15:04
Pravý majster hororu!
Väčšina ľudí označuje za majstra hororu Stephena Kinga, ten si však zaslúži skôr označenie majster psychothrilleru.