Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sergej Lukjaněnko

95%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Sergej Lukjaněnko *11.04.1968
Narozen/a v: Karatau, Kazachstán

Spisovatel Sergej Lukjaněnko v dalších jazycích:
Sergej Lukjaněnko - English (1 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  199x sledován

Životopis:
Sergej Vasiljevič Lukjaněnko (rusky: Серге́й Васи́льевич Лукья́ненко, * 11. dubna 1968 Karatau, Kazachstán) je známý ruský spisovatel, autor převážně fantastických románů a povídek. V České republice je známý především cyklem románů Hlídka, který vychází od roku 2005.

První fantastická povídka s názvem Porucha (Нарушение) mu vyšla v časopise Záře (Заря) v roce 1988. Zpočátku byla v jeho dílech patrná inspirace ruským autorem Vladislavem Krapivinem nebo Američanem Robertem A. Heinleinem, rychle však našel svůj vlastní styl. V roce 1990 dokončil Státní lékařský institut v Alma Atě se specializací lékař-terapeut, začal pracovat jako psychiatr a potom se stal zástupcem šéfredaktora časopisu Světy (Миры). Známým se stal díky svým románům Rytíři čtyřiceti ostrovů (Рыцари Сорока Островов) a Atomový sen (Атомный сон). Od roku 1993 (někdy se uvádí 1995) se věnuje výhradně psaní. V roce 1996 se přestěhoval do Moskvy, kde od té doby trvale žije. Je držitelem celé řady literárních cen, včetně nejprestižnější ruské ceny Aelity, udělované za největší přínos k rozvoji fantastických žánrů. Je ženatý a má jednoho syna.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Esther Darnett
  30. 11. 2013, 12:35
Na zamotanost děje u něj má málokdo. Když už si čtenář myslí, že se v půlce knihy dostal ke konci a klade si otázku, co bude kruci v té další polovině, zjistí, že to celé byla jen předehra pro něco mnohem většího. A právě za to jej mám ráda.
Mifeet
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 1. 2014, 22:03
+1 ke komentáři Esther. Kam se hrabe kdejaká detektivka. Navíc Lukjaněnko vyniká úžasnou schopností vtáhnout čtenáře do děje.