Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Michael Ende

94%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Michael Ende *27.12.1929 - †29.08.1995
Narozen/a v: Garmisch, Německo

Spisovatel Michael Ende v dalších jazycích:
Michael Ende - Slovenčina (1 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  14x sledován

Životopis:
Michael Andreas Helmuth Ende (27. prosince 1929 – 29. srpna 1995) byl německý spisovatel fantasy a dětské literatury. Narodil se v městě Garmisch v Bavorsku, jeho otcem byl surrealistický malíř Edgar Ende, matkou Luise Bartholome Ende, fyzioterapeutka. V roce 1945 byl povolán do armády, ale dezertoval a přidal se k antifašistickému odboji. Po válce studoval činoherní školu, ale nakonec skončil jako spisovatel. Zemřel ve Filderstadtu na rakovinu žaludku.

Patří k jedním z nejpopulárnějších autorů 20. století v Německu, především kvůli enormnímu úspěchu jeho dětských knih. Psal ovšem i knihy pro dospělé a o svých dílech ostatně říkával že jsou určeny „pro děti od 80 do 8 let“. Prostředí jeho knih surrealisticky kombinuje realitu a fantasii, realita díla je často zrcadlem našeho světa. Michael Ende se zabývá především pozicí člověka v technologické a konzumní společnosti a byl ovlivněn antroposofií.

Jeho nejznámějším dílem je Nekonečný příběh / Příběh, který nikdy neskončí (Die unendliche Geschichte) o ceně vzpomínek a důležitosti fantasie, a Děvčátko Momo a ukradený čas (Momo) o světě kde „Šedí páni“ začnou lidem krást čas.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

drussila
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 4. 2014, 20:09
Krásné čtení nejen pro děti. Mnoho velkých a veleaktuálních témat v poetickém vidění. Já i moje šestiletá dcera jsme s Momo prožily celou její cestu za záchranou světa. Krásná je kapitola u mistra Hóry.