Maeve Binchy

Hodnocení:       70 %Hodnotit tohoto autora můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Maeve Binchy

Maeve Binchy

28.05.1940 - 30.07.2012
Narozen/a v: Dalkey, Irsko

V oblíbených V oblíbených: 3x

Životopis:
Maeve Binchy patří k nejuznávanějším irským autorkám společenských románů. Střední školu navštěvovala v klášteře v Killiney, později pak univerzitu v Dublinu, kde vystudovala historii. Po studiu vyučovala na několika dívčích školách a o letních prázdninách psala publicistické texty o cestování. Od roku 1969 uveřejňovala v Irish Times humoristické sloupky z prostředí Londýna (ve kterém nějaký čas žila) i dalších světových měst. Vydala celou řadu románů, psala divadelní a televizní hry. Byla vdaná za Gordona Snella, spisovatele a moderátora.

foto zdroj: wikipedia.org (Vložil uživatel: mix2x)
Komentáře (2)

Komentáře k autorovi Maeve Binchy:

Nové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Řadit:   Od nejnovějších  |  Dle kvality
Keatin
UŽIVATEL Keatin - 9. 10. 2012, 13:25
Až dnes jsem zjistila, že moje oblíbená spisovatelka zemřela v polovině prázdnin. Maeve Binchy mám ráda, protože píše knihy z irského prostředí a její postavy jsou reálné, prožívají obyčejné starosti i radosti.

Maeve Binchy je a bude má oblíbená spisovatelka, mám přečteno vše, co bylo přeloženo do českého jazyka a mrzí mne, že už nic dalšího nenapíše. :(
chrispe
Hodnocení Hodnocení Hodnocení Hodnocení
UŽIVATEL chrispe - 16. 10. 2012, 14:02
Po knize Dům na Tara road jsem začala shánět další knihy od této spisovatelky. Mám to s touto dámou jako na houpačce. Něco se mi líbilo více (například Tajemné jezero), něco méně (Srdce a duše), ale stejně ji mám ráda a její knihy budu dál číst a shánět. Škoda jen, že už budu znát přesný počet.