Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Eoin Colfer

92%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Eoin Colfer *14.05.1965
Narozen/a v: Wexford, Irsko
  www.eoincolfer.com

Spisovatel Eoin Colfer v dalších jazycích:
Eoin Colfer (*14.05.1965) - English (26 knih)
Eoin Colfer - Slovenčina (12 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  50x sledován

Životopis:
Eoin Colfer je irský spisovatel, autor knih o Artemisi Fowlovi.

Narodil se ve Wexfordu na jižním pobřeží Irska v roce 1965. Zde také vyrůstal se svými čtyřmi bratry, otcem (učitelem na základní škole,historikem a hudebním skladatelem) a matkou (učitelkou herectví). Poprvé začal psát příběhy již na základní škole. Příběhy o Vikinzích později vyprávěl všem svým kamarádům. Náměty pro svoje příběhy čerpal z toho, co se naučil na hodinách dějepisu.
Později vystudoval Univerzitu v Dublinu a jako učitel se vrátil pracovat zpět do Wexfordu. V roce 1991 se oženil a spolu se svou ženou 4 roky (1992-1996) cestoval a pracoval v Saudské Arábii, Tunisku a v Itálii. Jeho první kniha, Benny a Omar, byla vydaná v roce 1998. Použil vní své zážitky z Tuniska. Pokračování Benny a Babe následovalo v roce 1999. Po vydaní prvního svazku Artemis Fowl v roce 2001 přestal Eoin učit a soustředil se jenom na psaní. V současnosti Eoin žije v Irsku se svoji ženou a dvěma dětmi.
Řekl:“Nepřestanu psát, dokud lidé nepřestanou číst nebo dokud se nezblázním“.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 12. 2013, 22:46
Artemise Fowla jsem objevila na už na ZŠ a vždy se mi líbil víc než mnohem známější Harry Potter. Colfer vytvořil propracovaný svět se sympatickými postavami, ačkoliv jejich záměry nemusely být vždy zrovna hrdinské. Je moc povedené, že Artemis má na začátku série ke kladnému hrdinovi zatraceně daleko. Celkově jeho hlavní hrdinové nejsou jen čistí jako lilie. Za což má u mě velké plus. I série Legenda o... - která je určená mladým čtenářům mě ve věku přesahujícím 20 dokázala pobavit.