Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Markus Heitz

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Markus Heitz *10.10.1971
Narozen/a v: Homburg, Německo

Spisovatel Markus Heitz v dalších jazycích:
Markus Heitz - Slovenčina (0 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  83x sledován

Životopis:
Markus Heitz (* 10. října 1971 Homburg, Sársko) je německý spisovatel žánru fantasy, science fiction a hororu.

Po studiu na střední katolické škole Johanneum v Homburgu, které ukončil v roce 1991 a po vojenské službě, vystudoval v roce 2000 germanistiku a historii. Příležitostně pracoval jako novinář pro list Saarbrücker. Patří mezi nejúspěšnější německé autory své doby, přízeň čtenářů i kritiků si získal již fantasy ságou Ulldart v roce 2002, úspěšné byly také romány ze světa Shadowrun. Dosud největší úspěchy však zaznamenal s tetralogií ze světa trpaslíků, která byla záhy po svém publikování v rodné vlasti autora přeložena a vydána také v českém jazyce pod názvy Trpaslíci, Válka trpaslíků, Pomsta trpaslíků a Osud trpaslíků.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Patykac
80% 80% 80% 80% 80%
  10. 11. 2016, 12:19
Nechci se opakovat, ale musím! Knížky jsou opravdu ČTIVÉ!! Markus Heitz dokáže napsat a stvořit pokaždé plnohodnotný příběh. Jeho hrdiny musíte obdivovat a mnohdy i litovat, protože to nikdy nemají lehké. Né vždy všechno pro ně končí happy endem. Většina z jeho románů je surovější povahy, tudíž nemusí každému vyhovovat. Mně samozřejmě vyhovuje a to jsem nenapravitelná romantička. Pokaždé, ať už je příběh temný či ne, naleznu něco krásného, oslavujícího dobré přátelství, život, spravedlnost, lásku.
wirtr
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 2. 2015, 9:32
Miluji knihy tohoto autora, jsou opravdu čtivé, nabyté dějem a úžasně promyšlené. Velmi se mi líbilo u knih jako například Ritus nebo Jidášovy děti, že jsou založeny na událostech z historie, a že jsou v těchto knihách 2 dějové linie, které spolu souvisí.