Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Richard Bach

94%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Richard Bach *23.06.1936
Narozen/a v: Oak Park, Illinois, USA

Spisovatel Richard Bach v dalších jazycích:
Richard Bach - English (1 knih)
Richard Bach - Slovenčina (1 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  98x sledován

Životopis:
Richard David Bach (* 23. června 1936 v Oak Park, Illinois, USA) je americký spisovatel. Proslavil se především bestsellerem Jonathan Livingston Racek z roku 1972 a filmem, který byl na jeho náměty natočen. V jeho knihách se také objevuje jeho obliba k letectví a dokonce i létání v metafoře. Letectví je jeho koníčkem od 17 let.

Richard Bach navštěvoval v roce 1955 Long Beach State College. Je autorem několika beletristických i faktických prací, včetně Jonathana Livingstona Racka (1970), Iluze (1977), Jediného (1989) a Out of My Mind (1999). Většina jeho děl je částečně autobiografická a používá aktuální nebo vysněné téma nějaké události jeho života, skrze kterou může ilustrovat svoji filosofii.
Bach ve svých knihách udržuje konzistentní filosofii: Naše pravá přirozenost není ohraničena prostorem ani časem, jsme vyjádřením bytí, skutečně se nerodíme ani neumíráme a vstupujeme do tohoto světa dojmů a podob, abychom se bavili, učili, sdíleli zkušenosti s těmi, na kterých nám záleží, zkoumali a především učili, jak milovat a milovat znovu.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: MrVogler)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

MargarethMatthews
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 8. 2014, 9:20
Zamilovala jsem si tohoto autora kvůli knize Most přes navždy. Autorův styl i myšlenky jsou neobyčejné, procítěné a něžné. Myslím, že právě tento spisovatel patří k těm, kteří jsou buď milovaní anebo kritizovaní. Pro mne se ale stane už kvůli tomu, co pochopil, tím nejdůležitějším průvodcem po životní filozofii.
teite
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 12. 2013, 21:55
Nemám moc ráda autory, kteří po první přečtené knize už ničím nepřekvapí, a bohužel pro mě je Bach právě tímto typem. První kniha se mi líbila, druhá celkem a třetí už mě nudila.