Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Louis de Bernières

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Louis de Bernières *01.12.1954
Narozen/a v: Londýn, Velká Británie

Spisovatel Louis de Bernières v dalších jazycích:
Louis de Berniéres - Slovenčina (5 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  43x sledován

Životopis:
Louis de Bernières (* 8. prosince 1954 Londýn) je britský prozaik, který se proslavil zejména románem Mandolína kapitána Corelliho. V roce 1993 se umístil v seznamu 20 nejlepších mladých britských autorů sestaveném literárním časopisem Granta. O rok později byl vydán jeho čtvrtý román Mandolína kapitána Corelliho, který vyhrál Cenu spisovatelů Commonwealthu za nejlepší knihu a dostal se do užší nominace na knihu roku 1994 týdeníku Sunday Express. Román byl přeložen do více než 11 jazyků včetně češtiny a stal se z něj mezinárodní bestseller.

16. července 2008 byl Louisi de Bernièresovi udělen čestný doktorát na univerzitě De Montfort University v Leicesteru, kde dříve studoval (tehdy pod názvem Leicester Polytechnic).

Louis H P de Bernière-Smart se narodil poblíž londýnského předměstí Woolwich a vyrůstal v hrabství Surrey, přičemž první část příjmení získal pro francouzském předkovi hlásícím se k hugenotům. Navštěvoval školu Bradfield College a v 18 letech vstoupil do armády, kterou však po čtyřech měsících služby ve městě Sandhurst opustil. Studoval na Victoria University of Manchester a na institutu vzdělávání University of London. Než se z něj stal spisovatel na plný úvazek, vystřídal řadu různých povolání – pracoval mimo jiné jako mechanik, moto kurýr či učitel angličtiny v Kolumbii. V současné době žije spolu se svou družkou a dvěma dětmi ve městě Bungay v hrabství Suffolk.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: DonPedro)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

teite
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 12. 2013, 21:04
Líbí se mi, jak autor kombinuje humor, napětí, nadsázku, magično, historii, a přitom z toho nevznikne nějaká slátanina, nýbrž čtivý román, od kterého se člověk nemůže odtrhnout. Jeden z mála, kdo má opravdu co říct na mnoha a mnoha stránkách.
lenisko
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 10. 2012, 9:21
Nevím proč, ale mám prostě slabost pro anglickou literaturu a spisovatele jako takové. K nim patří i Louis de Bernières. Jeho Mandolínu kapitána Corelliho jsem přečetla doslova jedním dechem a díky tomu patří k mým nejoblíbenějším knihám i autorům.. Líbí se mi Bernièresův styl vyprávění, které je humorné i mrazivé zároveň..a to se mi na "mandolíně" i jeho ostatních kníhách velmi líbí :-)