Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Michal Ajvaz

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Michal Ajvaz *30.10.1949
Narozen/a v: Praha, Československo

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  32x sledován

Životopis:
Český básník, překladatel a spisovatel, představitel magického realismu, současné literární fantastiky

Vystudoval češtinu a estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Do roku 1994 se živil různými dělnickými profesemi. Pracoval jako sálový dělník v obecním domě na Praze 4, noční hlídač parkoviště, poté jako domovník v hotelu v Krkonoších a čerpač vody u firmy Vodní zdroje. Poté pracoval mezi lety 1996 až 1999 jako redaktor Literárních novin a od roku 2003 je zaměstnán v centru pro teoretická studia Akademie Věd a Univerzity Karlovy. Do roku 1989 nenapsal žádnou knihu, ačkoliv říká, že psal v nepravidelných intervalech už od patnácti let. Svoji první knihu vydává tedy až v roce 1989 a je pojmenována Vražda v hotelu Intercontinental.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Liška)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

aage
  29. 11. 2013, 18:13
Zjevení. Skutečný exot české literární scény, mistr poetiky okrajů a autor, jehož imaginace v důvěrně známém tvoří světy tak cizí, jak jen mohou být. Jeho knihám nechybí intelektuální podnětnoust, dobrodružný duch klukovských románů ani notná dávka humoru. Je velkým neštěstím milovníků žánru, který se už svým názvem tolik dovolává fantazie, že jméno Michala Ajváze jim většinou zůstává cizí.
Heepee
  5. 5. 2011, 22:44
Podle mě náš nejnedoceněnější porevoluční spisovatel. Mezi současnými autory působí jako solitér a každá jeho kniha je v rámci český prózy zasněné zjevení. Fakt, že se hodně překládá a v zahraničí se čte víc než u nás (stačí chvíli googlit), mluví sám za sebe.