Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Julia Quinn

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Julia Quinn *??.??.1970
Narozen/a v: ?, USA
  juliaquinn.com

Spisovatel Julia Quinn v dalších jazycích:
Julia Quinn (*1970) - English (33 knih)
Julia Quinn - Slovenčina (5 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  33x sledován

Životopis:
Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, se narodila v USA v roce 1970. Dětství strávila v Nové Anglii a následně, po rozvodu rodičů, i ve slunné Kalifornii. Už od dětství milovala knihy a k jejich psaní ji v podstatě vyprovokoval její otec, který neschvaloval četbu, kterou jeho dcera celé dny hltala. A tak Julia na jeho námitku briskně odpověděla, že ty knihy jí v podstatě slouží jako studijní materiál pro to, aby mohla začít s vlastní tvorbou. A taky s psaním začala.

Julie i přes svůj sen být spisovatelkou, vystudovala dějiny umění a dokonce začala i studovat medicínu, ale protože jí v té době již vyšly její první dva romány Splendid a Dancing At Midnight, pověsila studium medicíny na hřebík a stala se spisovatelkou na plný úvazek.

Sama prohlašuje, že svůj pseudonym (Quinn) si vybrala tak, aby její knihy mohly být v obchodech v policích hned vedle její oblíbené spisovatelky Amandy Quick. No a tak Julie píše a píše, sbírá různá ocenění za svou tvorbu (naposledy vyhrála jednu z cen Rita Awards pro rok 2008 za knihu The Secret Diaries of Miss Miranda Cheever). Největší slávu jí přinesla série o osudech sourozenců Bridgertonových, kterou mají možnost poznat i české čtenářky. Většinu svých knih věnuje svému manželu Paulu Pottingerovi, s nímž žije na severozápadě USA. (Založil/a: Martina)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 11. 2013, 15:47
Julia Quinn má výrazný smysl pro humor, který se projevuje obzvláště v dialozích jejích postav. Líbí se mi, že k vymyšlení zápletky svých románů nepotřebuje špiony a zloduchy z Napoleonských válek (až na prvotiny, které v ČR stejně nevyšly), ale stačí jí lidské problémy. Její knížky jsou inteligentnější než většiny autorek tohoto žánru.
Margot
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 7. 2012, 9:37
Na autorku jsem narazila náhodou - díky tomu, že jsem celá natěšená hledala, jestli Lise Kleypas nevyšla další knížka. a byla jsem velice příjemně překvapená. Bridgertonovskou sérii jsem přelouskala jedním dechem, moc se mi líbí, jak na sebe díly navazovaly a dokonce se tam objevovaly zkazky z příběhů ostatních autorek :-)
můžu vřele doporučit, perfektní příběhy k odreagování!