Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Julie Garwood

91%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Julie Garwood *??.??.1946
Narozen/a v: Kansas City, Missouri, USA

Spisovatel Julie Garwood v dalších jazycích:
Julie Garwood - Slovenčina (13 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  71x sledován

Životopis:
Julie Garwood se narodila v roce 1946 v Kansas City, Missouri, USA, kde také vyrůstala spolu se svými šesti sestrami a jedním bratrem. V šesti letech absolvovala operaci mandlí, což způsobilo její následné vleklé zdravotní potíže, díky nimž se naučila číst až v jedenácti letech. Během studií objevil Juliin literární talent jeden její učitel a doporučil jí, aby absolvovala roční kurs psaní. Výsledkem tohoto ročního snažení byla knížka pro děti a první historická novela Gentle Warrior. Ačkoli Julie ráda píše, nikdy neměla v úmyslu stát se autorkou na plný úvazek. Avšak její agent, poté co prodal její knížky pro děti a i historickou novelu a vydavatel požadoval další romance, byl osud Julie zpečetěn. Zajímavostí je, že Julie sama odmítá číst romantické novely jiných autorek, protože si nechce dělat starosti s případným neúmyslným plagiátorstvím. A tak zatím čte jiné žánry a těší se na dobu, kdy bude v autorském důchodu a bude moci sáhnout po romantických příbězích ostatních autorek:-) Julie se vdala za Gerryho Garwooda a mají spolu tři děti. Rodina žije v Leawoodu v Kansasu. V současné době (2011) má na svém kontě 27 knih, další kniha vyjde již na začátku srpna. Autorka upustila od psaní historických romancí a ve své tvorbě přešla ke knihám ze současnosti. (Založil/a: Martina)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 12. 2013, 23:37
Některé knihy autorky jsou milé a příjemně romantické. Autorka má sice mnohem méně výrazný smysl pro humor, než má oblíbená Julie Quinn, přesto v knihách humor je. Ale některé knihy mě vlastně vůbec nebavily - občas pokulhává zápletka, občas charaktery.
monalee
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 12. 2012, 18:58
Knihy Julie Garwood se mohou pochlubit tím nejlepším, co může daný žánr nabídnout. Milostná zápletka bývá sice jasná hned z prvních stránek, ale celé je to doplněné o zajímavou zápletku a vtipné svižné dialogy, které člověka vtáhnou do děje a nepustí až do konce. Zkrátka pohodový zážitek.
Nefra
  20. 7. 2011, 6:34
Julie Garwood je opravdovou mistryní ve vyprávění milostných příběhů, i přestože mají její knihy lehce předvídatelný děj a občas to vypadá, že jsou psány podle stejného mustru, pokaždé si člověk přijde na své. Nečekejte vrcholný literární zážitek, spíš skvělé odpočinkové čtení, při kterém člověk nemusí moc přemýšlet. Její knihy se čtou samy a jsou příjemný relaxem.