Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kevin J. Anderson

79%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Kevin J. Anderson *27.03.1962
Narozen/a v: Racine, Wisconsin, USA

Spisovatel Kevin J. Anderson v dalších jazycích:
Kevin J. Anderson (*27.03.1962) - Slovenčina (3 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  13x sledován

Životopis:
Kevin J. Anderson je americký spisovatel. Napsal průvodní romány pro Star Wars (Hvězdné války), StarCraft, Titan A.E., Akta X, jako spoluautor se podílel na románu Duna. Je původním autorem série Sága sedmi sluncí. Prodal více jak 20 milionů knih ve 30 jazycích. Od roku 1993 bylo mezi bestsellery 32 Andersonových románů.

Při své cestě za slávou obdržel 750 odmítnutí a získal trofej Autor bez budoucnosti, protože má ze všech spisovatelů nejvíce odmítnutí. Jeho koníčky jsou mimo jiné turistika a táboření.

Narodil se 27. března v Oregonu ve Wisconsinu. V dětství ho ovlivnila Válka světů, už v 8 letech napsal svůj první příběh The Injection o šíleném vědci s receptem na oživování čehokoli. V 10 si koupil psací stroj (místo kola) a od té doby píše.

První povídka, kterou poslal do časopisu, byla odmítnuta, když studoval první ročník na střední škole. Až po dvou letech a 80 odmítnutích byla otisknuta jeho práce, za kterou dostal peníze – 12,5 dolaru (před tím dostával jen výtisky časopisu). Teprve ve 26 letech napsal první román, Resurrection, Inc.

Kevin pracoval 12 let v Kalifornii jako editor a technický autor v Lawrencově národní laboratoři Livemore (Lawrence Livermore National Laboratory). Tam se seznámil se svou ženou Rebeccou Moestou a častým spoluautorem Dougem Beasonem.

Když vydal asi 10 románů s velkým ohlasem kritiky, všiml si ho Lucasfilm a nabídl mu psát o Star Wars. Pro Lucasfilm napsal mimo jiné trilogii Star Wars Jedi Academy (česky Akademie Jedi, tyto tři romány se v roce 1994 staly nejprodávanějšími sci-fi knihami) a ságu Young Jedi Knights se 14 díly, jejíž spoluaurkou byla jeho manželka Rebecca Moesta. Podílel se na třech antologiích Star Wars, jež se staly nejprodávanějšími sci-fi antologiemi všech dob.

Podle seriálu Akta X napsal tři romány, jež se staly mezinárodními bestsellery (romány Ground Zero a Zřiceniny byly čtenáři časopisu SFX zvoleny nejlepšími sci-fi romány v rocích 1995 a 1996).

Některé své knihy publikoval pod pseudonymem Gabriel Mesta.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 11. 2014, 11:03
Názor uživatele zhabza opravdu nesdílím. Andersenovi se dle mého názoru podařilo navázat na odkaz původní Duny a připravil pro čtenáře spoustu dalších vynikajících knih, které svět Duny rozšiřují.
Zhabza
0%
  11. 8. 2011, 21:29
Jeden z autorů který vyloženě s..e písmenka. Slušně to opravdu říkat nebudu. A ani to plně neodráží můj názor něj. Píšu sice v afektu po přečtení poslední Duny, ale vše co jsem od něj zatím četl se vyznačuje maximální délkou s minimální zdělovací hodnotou. Jeden z autorů, kteří dokáží napsat 200 stránek absoutně o ničem.