Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Michael Grant

80%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Michael Grant *21.01.1914 - †04.10.2004
Narozen/a v: Londýn, Velká Británie

Spisovatel Michael Grant v dalších jazycích:
Michael Grant - English (2 knih)
Michael Grant (*21.01.1914 - †04.10.2004) - English (1 knih)
Michael Grant (*21.01.1914 - †04.10.2004) - Jiný (0 knih)
Michael Grant - Slovenčina (2 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  3x sledován

Životopis:
Michael Grant byl anglický historik a numismatik, který si jako jeden z mála historiků získal opravdové uznání od vědecké a čtenářské veřejnosti. Napsal a editoval více než padesát populárně naučných knih a překladů, zabývajícíh se od římských mincí přes erupci Vesuvu až po starověké náboženství. Sám sebe popisoval jako ,,jednoho z velmi mála nezávislých badatelů na poli vědy; opravdový fenomén". Kromě odborných publikací a překladů sepsal roku 1994 autobiografii, nazvanou My First Eighty Years (Mých prvních osmdesát let; česky nevyšlo).

Michael Grant se narodil v Londýně, vystudoval antiku na Trinity College, Cambridge a poté působil jako profesor na Edinburgh University. Roku 1946 byl vyznamenán cenou OBE, roku 1958 pak cenou CBE.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 3. 2016, 19:18
Můj nejoblíbenější autor historie antiky a římského světa, má dar skvěle přiblížit dobu o které píše a z jeho popisu událostí či osobností je cítit jeho silný osobní zájem. Grantova práce se velmi dobře čte, není to suché a nezajímavé, ba právě naopak. Osobně si mě autor získal popisem Tibéria, kdy trefně poukázal na Tacitovu zaujatost a šíření nebo opakování špíny z pera Suetonia a jiných autorů. Grant naopak hodnotí druhého císaře velmi kladně a oceňuje jeho přínos, on Tibéria totiž nesoudí skrze jeho poslední roky života (jak bylo a je stále velmi časté), ale všímá si všech jeho skutků a to nejen těch v roli imperátora. Grant čerpal a využíval znalosti ze všech dostupných zdrojů, které mu mohla jeho doba poskytnout (byl to skvělý numismatik) a dělal to velmi dobře. Dnes mohou být jeho práce považovány za zastaralé a překonané v souvislosti s novými objevy či metodami zpracování informací. To však nic nemění a v mých očích nesnižuje Grantovu výjimečnost, jediné co mě mrzí je malý počet jeho prací, které byly přeloženy do češtiny.