Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kazuo Ishiguro

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Kazuo Ishiguro *08.11.1954
Narozen/a v: Nagasaki, Japonsko

Spisovatel Kazuo Ishiguro v dalších jazycích:
Kazuo Ishiguro - English (1 knih)
Kazuo Ishiguro (*8. 11. 1954) - Slovenčina (1 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  9x sledován

Životopis:
Rané dětství strávil Ishiguro v Japonsku, ale již v šesti letech se celá rodina přestěhovala do Velké Británie, neboť jeho otec byl zaměstnán u Národního oceánografického institutu. Tam také vystudoval (od základní školy po univerzitu v Kentu). Jeho prvním jazykem je angličtina.

V roce 1981 publikoval první povídky. O rok později vyšel jeho první román A Pale View of Hills, příběh japonské vdovy žijící v Anglii. V roce 1986 následoval další román, An Artist of the Floating World (česky Malíř pomíjivého světa), který byl navržen v užším výběru na prestižní Bookerovu cenu.

Ishigurova třetí kniha, The Remains of the Day (česky Soumrak dne) je jeho prvním velkým dílem, které je zcela vzdáleno japonským reáliím. Vypráví deníkovou formou několikadenní putování a vzpomínky vysoce postaveného sluhy. Tento román již Bookerovu cenu získal a následně byl zfilmován s Anthony Hopkinsem a Emmou Thompsonovou v hlavních rolích.

Do dnešní doby vydal Kazuo Ishiguro další tři romány. I jeho zatím poslední kniha, Never Let Me Go, byla nominována na Booker Prize (za rok 2005), stejně jako předcházející When We Were Orphans (česky Když jsme byli sirotci, nominace na Booker Prize za rok 2000).

V roce 2003 vznikl podle Ishigurova scénáře film odehrávající se ve 30 letech, The Saddest Music in the World s Isabellou Rossellini v hlavní roli.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: MrVogler)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace