Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jennifer Blake

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Jennifer Blake *1942
Narozen/a v: USA

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  5x sledován

Životopis:
Spisovatelka Jennifer Blake se narodila na hlubokém americkém jihu ve státě Louisiana poblíž městečka Goldanna. Dětství prožila ve sto dvacet roků starém domě, který postavili její prarodiče vlastníma rukama. Vyrůstala na tradiční jižanské farmě o rozloze osmdesáti akrů, rozkládající se na svazích malebných a po většinu roku svěže zelených pahorků krásné a příjemně teplé severní Louisiany.
Jennifer už od útlého dětství vášnivě ráda četla a její největší záliba ji také přiměla k vlastním autorským pokusům. Na rozdíl od mnoha jiných autorů k nim byla velice kritická, takže svou první knihu, gotický román s názvem Tajemství zrcadlového domu, vydala poměrně pozdě - zato však s velice úspěšným výsledkem. Dnes už završila čtvrtou desítku publikovaných románů, jejichž celkový náklad přesáhl deset milionů výtisků. Tato čísla staví autorku na pomyslném žebříčku nejúspěšnějších amerických spisovatelek svého žánru vysoko do horních sfér.
V současné době žije Jennifer Blake stále na svém milovaném jihu. Usadila se poblíž města Quitman, kde s manželem a dvěma dětmi bydlí v pravém jižanském koloniálním sídle, jak je známe třeba z filmu Jih proti Severu. (Založil/a: Martina)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

anishta
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 9. 2013, 15:10
Když mám chuť na nějaký romantický příběh, tak vím, že mě Blakeová nikdy nezklame... Její příběhy, které jsou velmi napínavé jsou většinou zasazeny nebo propojeny s některými historickými událostmi.. Příběhy má zasazeny do období, které se mi hodně zamlouvá..
pelikosi
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 1. 2015, 13:02
Knihy od Blakeové se mi líbí, protože spojují romantiku s doloženými historickými událostmi. Hlavní hrdinové jsou většinou smyšlení, ale historické pozadí je věrné. Takže člověk čte sice červenou knihovnu, ale vždycky má pocit, že se i něco dozvěděl. U mě jednoznačně palec nahoru.
Lucciiik
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 4. 2011, 2:00
Absolutně úchvatné knížky, ať už se jedná o historické či moderní romány z pera této spisovatelky vždy vyjde neodložitelné dílo. Jak se začtete, donutí vás to dočíst až do konce a třeba se k té k knížce i několikrát za život vrátit :)