Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jason Dark

75%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Jason Dark *25.01.1945
Narozen/a v: Dahle, Německo

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  13x sledován

Životopis:
Jason Dark (*1945 ) se narodil v německém Dahle pod rodným jménem Helmut Rellergerd. Vystudoval chemií na vysoké škole a v roce 1966 začíná psát krimi romány pro nakladatelství Bastei-Verlag. Od roku 1973 pracuje jako redaktor v Bastei-Verlag a pokračuje v psaní krimi románů, westernů a povídek. V roce 1978 začíná psát sérii hororů s kriminální zápletkou - John Sinclair. Série se stala v Německu bestsellerem - vyšlo více jak 1300 příběhů. Následovali komiks, počítačová hra a v roce 1997 byl natočen i film. Jason Dark píše stále své příběhy na svém starém psacím stroji.

(Zobrazit více)  
Knihy:

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

orisi
  18. 11. 2013, 7:36
Cca v 18 letech , jsem jeho příběhy hltal . Minule jsem donesl svoji sbírku do knihovny , kde ji zařadily do katalogu .Dobré odpočinkové čtení .... vypnete se a užíváte si příběh .
Steak
  9. 12. 2015, 0:23
Několik příběhů jsem přečetla ve svém raném mládí (ještě na základní škole, rodiče si je totiž nějakou dobu kupovali) a moc se mi líbily, dneska už bych si to přečetla asi jen z nostalgie. Každopádně mi to v mnohém připomíná můj oblíbený seriál Supernatural, akorát je to víc strašidelné (v Supanatural se skoro každé monstrum vtěluje do lidí). Jako by to bylo včera, když mi mamka vyčítala, že něco takového pro děti v mém věku není vhodné...