Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Peter F. Hamilton

89%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Peter F. Hamilton *02.03.1960
Narozen/a v: ?, Velká Británie
  www.peterfhamilton.co.uk

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  6x sledován

Životopis:
Peter F. Hamilton je britský autor literatury science fiction. Jeho knihy jsou řazeny mezi hard science fiction a zejména space opery. Oženil se v roce 2001 a má jedno dítě.

Peter Hamilton na sebe upozornil trojicí románů, ve kterých je hlavním hrdinou Greg Mandel, detektiv s telepatickými schopnostmi. Odehrávají se v Anglii blízké budoucnosti s ekonomikou rozvrácenou vládou komunistů a snažící se o vzestup za pomocí výroby pokročilých technologií. Knihy jsou mixem vědeckých, politických a sociálních motivů s určitou dávkou motivů detektivních.

Dalším projektem byla trilogie space oper známá pod názvem Úsvit noci. Každý z dílů této trilogie má přes tisíc stran. Svět, který je na nich vykreslený, je velmi komplexní a věrohodný. Čtenář v něm najde mezihvězdné cesty, živé lodě, statečné kapitány, bandity, tajemné záhady, superzbraně, pokročilé technologie, komplikovanou politiku, mimozemské civilizace, zaostalé planety a mnoho dalšího. Není proto divu, že po této trilogii následoval také průvodce tímto světem - The Confederation Handbook.

Román Padlý drak je popisem extrémě kapitalistického světa ovládaného pěti korporacemi. Ty se díky své všemocnosti a technologické převaze mohou dokonce zmocnit bohatství vesmírných kolonií. V (proti předchozím) kratším románu Misspent Youth pak autor popisuje verzi Anglie odlišné od té Grega Mandela. Zde se omlazený vědec vrací ke své rodině v dvacetiletém těle. V knize je popisován fenomén evropské integrace z euroskeptického hlediska.

Ve stejném vesmíru, o 300 let později, se odehrává děj románu Pandora's Star. Hamilton zde pokračuje ve svém zkoumání světa, kde je smrt téměř neznámým pojmem díku technologii omlazování. V tomto vesmíru je náhle lidstvo a několik málo spřátelených druhů konfrontováno s představou galaktické války, v níž by mohlo sehrát roli obětí.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Phorbo
100% 100% 100% 100% 100%
  23. 6. 2014, 10:50
Space opery já rád. Zbožňuju Simmonse, který si dokáže pohrát s tolika místy, které dokáže propojit potom v jedno, spojit několik osudů lidí v jeden. Kantos Hyperionu spolu s Illion/Olympos byli mojí top. Dokaď jsem nenašel pana Hamiltona. Neměl jsem ani ponětí, že může být něco takhle komplikovaného. Hodně mi připomíná Martina, který taky využívá příběhy několika hrdinů na přeskáčku, ale Hamilton to bere úplně oklikou. V Úsvitu noci je to velmi dobře vidět ve všech dílech (byť toto píšu při čtení čtvrtého dílu). Tam si pohrává snad se vším, co napíše a potom to kroutí do otáček a ani nevíte jak, a máte dočtený další díl.