Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Simon Mawer

94%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Simon Mawer *18.09.1948
Narozen/a v: ?, Velká Británie

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  55x sledován

Životopis:
Simon Mawer [ˈsaɪmən ˈmɔːɚ] IPA je anglický spisovatel žijící v Itálii.
Po ukončení střední školy v Somersetu absolvoval zoologii na Brasenose College Oxfordské univerzity. Většinu života pracoval jako učitel biologie postupně ve Spojeném království, na Maltě, Kypru a v Itálii.
První román Chimera (Hamish Hamilton, 1989; česky: Chiméra) vydal ve třiceti devíti letech. Kniha získala McKitterickovu cenu v kategorii britských prvotin. Po dalších třech knihách přišel román Mendel's Dwarf (Mendelův trpaslík), jenž mu přinesl všeobecnou známost. The New York Times ji označil za jednu z nejlepších knih roku. Filmová práva k ní drží Barbra Streisandová. Následovaly The Gospel of Judas (Jidášovo evangelium) a The Fall, která znamenala zisk Boardman–Taskerovy ceny pro rok 2003.
Román Swimming to Ithaca je inspirován jeho dětstvím prožitým na Kypru. Poté učinil další výpad na pole literatury faktu, když společně s chicagským Fieldsovým muzeem vydal dílo Gregor Mendel: Planting the Seeds of Genetics, jehož části odpovídají názvům soudobé expozice muzea.
V roce 2009 vyšla kniha The Glass Room (Skleněný pokoj) pojednávající o výstavbě funkcionalistické vily v Československu roku 1928. Předlohou k příběhu se stal opravdový osud brněnské vily Tugendhat a dramatický život jejích majitelů. Kniha získala nominaci na nejprestižnější knižní ocenění anglofonního světa Man Bookerovu cenu.
Dobrodužný román Dívka, která spadla z nebe z roku 2012, zasazený do druhé světové války, získal pozitivní kritiku, když byl označen za „profesionálně odvedený a poutavý příběh“, a také za „zručně a inteligentně provedený thriller“.

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace