Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Daphne Du Maurier

90%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Daphne Du Maurier *13.05.1907 - †19.04.1989
Narozen/a v: Londýn, Velká Británie

Spisovatel Daphne Du Maurier v dalších jazycích:
Daphne du Maurier - English (1 knih)
Daphne Du Maurier (*13.05.1907 - †19.04.1989) - Slovenčina (3 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  55x sledován

Životopis:
Tato britská prozaička a dramatička, jejíž romantické příběhy se většinou odehrávají na pobřeží hrabství Cornwall, pocházela z umělecké rodiny. Její otec, Gerald du Maurier, byl hercem a její dědeček, George du Maurier, byl spisovatelem. Vyrůstala v Londýně a Paříži, kde také studovala. Protože byla finančně nezávislá, věnovala se plachtění a cestování, přičemž psala svoje první příběhy.

V roce 1931 vydala svůj první román "Duch lásky", který jí, kromě úspěchu, přinesl i pozornost jejího manžela, generála Fredericka Browninga. Světový úspěch získala zejména díky románům "Rebecca", jenž u nás vyšel pod názvem "Mrtvá a živá", a "Hospoda Jamajka", které byly přeloženy do mnoha jazyků. Oba tyto příběhy byly zfilmovány Alfredem Hitchcockem, přičemž jeho filmová verze prvního z nich byla dokonce oceněna dvěma Oscary.

Romány a povídky Daphne du Maurier se vyznačují hloubkou a autorka v nich využívá gotické, hororové a vědecko-fantastické motivy. Všech 15 románů, které napsala, se stalo bestsellery a v roce 1969 jí byl britskou královnou udělen titul "dáma". Ke konci života žila v ústranní a od roku 1977 nenapsala žádné dílo. (Založil/a: Gwaihir)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace