Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bronislav Ostřanský

80%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Bronislav Ostřanský *1972
Narozen/a v: ?, Česká republika

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  1x sledován

Životopis:
Po dvou letech studia geografie a kartografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze (1991-1993), absolvoval v letech 1993-1994 intenzivní kurz arabštiny v Institutu pro výuku arabského jazyka pro cizince v Damašku.
V letech 1994-2000 studoval arabistiku a dějiny a kulturu islámských zemí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (diplomová práce na téma Mystický obraz člověka a dokonalé společnosti. Pojednání at-Tadbírát al-iláhíja fí isláh al-mamlaka al-insáníja šajcha Muhjiddína ibn ´Arabího) V letech 1997 a 1999-2000 pobýval v rámci stipendijních stáží na Filozofické fakultě Káhirské univerzity v Egyptě.
V letech 2000-2002 působil jako lektor českého jazyka delegovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR na Fakultě al-Alsun Univerzity ´Ajn Šams v Káhiře.
Roku 2001 byl přijat ke kombinovanému externímu studiu doktorského studijního programu historické vědy (obor: dějiny a kultury zemí Asie a Afriky) na Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Disertační práci na téma Arabská oneirokritika ve středověku a v současnosti. Studie o středověké arabské oneirokritice a jejím vnímání v současnosti z pohledu moderní psychologie a soudobého islámského myšlení obhájil v r. 2005 (Ph.D.).
V letech 2002-2004 pracoval jako vysokoškolský učitel na katedře politologie a evropských studií Filozofické fakulty Univerzity Konstantina Filozofa v Nitře, kde vedl zejména přednášky věnované klasickému a modernímu islámu, úvodu do islámské mystiky a filozofie a středověkým dějinám Blízkého východu a vyučoval rovněž moderní spisovnou arabštinu.
V září 2004 nastoupil jako odborný pracovník v Orientálním ústavu Akademie věd České republiky. Zabývá se problematikou klasického islámu a zejména islámskou mystikou a lidovou religiozitou, v obecnějším rámci pak středověkým myšlením a kulturou islámských zemí. (Založil/a: TeJoUsHeK)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace