Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Anne Frank

94%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Anne Frank *12.06.1929 - †??.??.1945
Narozen/a v: Frankfurt nad Mohanem, Německo

Spisovatel Anne Frank v dalších jazycích:
Anne Frank - English (1 knih)
Anne Frank - Jiný (2 knih)
Anne Frank - Slovenčina (1 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  27x sledován

Životopis:
Annelies Marie „Anne“ Frank (česká varianta je Anna Franková) (12. června 1929 ve Frankfurtu nad Mohanem – březen 1945, koncentrační tábor Bergen-Belsen) byla dívka z německé židovské rodiny. Proslavil ji její deník, který si psala během skrývání v Amsterdamu za druhé světové války. Její rodina uprchla do Amsterdamu před nacismem, který získával na síle v Německu, ale neunikli úplně, jelikož Nizozemsko bylo okupováno Německem. Protože se zvyšovalo pronásledování a persekuce Židů, celá rodina se v červenci 1942 ukryla v tajných místnostech kancelářské budovy Otto Franka. Po dvou letech skrývání byla skupina prozrazena a deportována do koncentračních táborů. Anne zemřela na tyfus v táboře Bergen-Belsen. Její otec Otto, který jediný z rodiny přežil a vrátil se do Amsterodamu, našel její deník. Tento unikátní záznam se rozhodl vydat. V češtině kniha získala jméno Deník Anne Frankové.

Deník Anne Franková dostala ke svým třináctým narozeninám a zachycuje události jejího života od 12. června 1942 až do posledního záznamu z 1. srpna 1944. Z původní nizozemštiny byl přeložen do mnoha jazyků a stal se jednou z nejčtenějších knih po celém světě.

Zdroj: wikipedia.org

(Zobrazit více)  
Knihy:

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VerenaLord
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 2. 2013, 21:50
Historicky významná a známá osobnost, která se zasloužila o to, aby příběh její rodiny znal celý svět. Za války byla nucena utéci před nacisty až do Amsterodamu, kde se spolu s rodinou skrývají v tajném úniku. Jak už tomu tak bývá, vše je prozrazeno a rodina je deportována. Po konci války přeživší otec Anny přijíždí zpět do Amsterodamu, kde nachází deník své dcery a rozhoduje se jej vydat. Škoda talentu, který Anna evidentně měla..
alpinka
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 12. 2015, 1:20
Věřím, že kdyby Anne později mohla v psaní pokračovat, určitě by si našla své čtenáře a umím si představit, že bych patřila mezi ně. Rostla v bystrou dívku a tato schopnost, možná vrozená a kromě toho zřejmě vyvolaná a projevená díky kombinaci věk-rodinná situace-válka, by se jí jistě v její dráze novinářky / spisovatelky hodila.