Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hugh Laurie

93%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Hugh Laurie *11.06.1959
Narozen/a v: Oxford, Velká Británie

Spisovatel Hugh Laurie v dalších jazycích:
Hugh Laurie - Slovenčina (1 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  41x sledován

Životopis:
James Hugh Calum Laurie zdědil sportovní nadání po svém otci, který vyhrál zlatou medaili v roce 1948 na olympijských hrách v Londýně. Hugh se přidal k národnímu veslařskému týmu a v roce 1977 byl čtvrtý na juniorském mistrovství světa ve Finsku. Na Cambridgi vystudoval antropologii. V roce 1989 se oženil s Jo, s níž má tři děti – Charlieho, Billa a Rebeccu.

Během studia se přidal k známé vysokoškolské hercké skupině Footlights Club, kde byl zvolen prezidentem společně s Emmou Thompsonovou ve funkci viceprezidentky. Laurie se poté proslavil v několika britských seriálech jako např. ČERNÁ ZMIJE, kde si zahrál společně s Rowanem Atkinsonem. V roce 1992 hrál v komedii PETROVI PŘÁTELÉ, kde hlavní roli ztvárnil Stephen Fry. Následně hrál ve filmech ROZUM A CIT, 101 DALMATINŮ a MYŠÁK STUART LITTLE, kde si zahrál adoptivního otce mluvícího myšáka. Tuto postavu si zopakoval v roce 2002 v pokračování filmu.

Na filmovém plátně se znovu objevil v LETU FÉNIXE a nedávno začal hrát cynického Dr. Gregory House v seriálu HOUSE, M. D. Za tento seriál získal zlatý Glóbus, nominaci na Emmy a poslední dva roky dvakrát cenu TCA (Television Critics Association). Hugh Laurie je také hudebník a spisovatel, v roce 1996 publikoval svůj román The Gun Seller. (Založil/a: aknamor)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Hehetka
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 7. 2011, 15:09
Je to taková příjemná oddychovka, jako dělaná na prázdniny. Přečetla jsem ji za pár dní (vzhledem k tloušťce knihy a mému obvyklému tempu pozoruhodný výkon), zasmála jsem se, bylo to napínavé...Před autorem smekám, opravdu všestranně talentovaný člověk.
Janina84
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 7. 2011, 12:29
Jeho knížku Obchodník se smrtí jsem četla se směsicí očekávání a strachu, že toto očekávání nebude naplněné. Naštěstí Hugh Laurie v ní dokazuje, že není jen vynikajícím hercem, ale i neméně vynikajícím spisovatelem.
kwandar
  15. 3. 2010, 20:22
Typický příklad renesančního umělce...hudebník, spisovatel, herec, sportovec... Čeho se dotkne, to má jistou úroven. Respekt