Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Brad Thor

0%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Brad Thor *1969
Narozen/a v: Chicago, USA

Sdílet

  0x sledován

Životopis:
Nadšený cestovatel a vyznavač adrenalinových sportů pracoval u významného producenta Johna Hughese, pak se ale osamostatnil a založil si svoji vlastní produkční společnost. V ní využil své zážitky z celého světa a vyprodukoval úspěšný televizní pořad Traveling Lite.
Při natáčení dalšího dílu ve švýcarském Lucernu se mu postupně usadil v hlavě námět na knihu, a jeho prvotina Lions of Lucerne se stala hitem.
Ve svých špionážních a politických thrillerech se zaměřuje na terorismus a pokračuje tak v nejlepší tradici Roberta Ludluma, který je jeho velkým vzorem. Hlavním hrdinou prozatím osmi románů je agent protiteroristické jednotky Scot Harvath.
Brad Thor je také častým hostem televizních pořadů, kde coby expert na národní bezpečnost komentuje teroristické hrozby nebo okolnosti kolem svých knih. Například jeho román Last Patriot zpochybňuje kompletnost Koránu a byť se autor ohradil, že jde o čirou fikci, dostal několik výhrůžek smrtí a prý byla tato kniha v Saudské Arábii zakázána.
Pro svůj nový román neváhal jet čerpat atmosféru přímo doprostřed Afghánistánu.
Na svých webových stránkách uvádí, že pracoval také pro americké Ministerstvo vnitřní bezpečnosti, kde analyzoval efektivitu vojenských taktik.
Nyní žije se svou rodinou střídavě v Utahu a na řeckém ostrově Antiparos.

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace