Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Juraj Červenák

93%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Juraj Červenák *16.06.1974
Narozen/a v: Žiar nad Hronom, Slovensko

Spisovatel Juraj Červenák v dalších jazycích:
Juraj Červenák (*16.06.1974) - Slovenčina (17 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  98x sledován

Životopis:
Píše také pod pseudonym Thorleif Larssen a George Callahan.

Juraj (Ďuro) Červenák je slovenský spisovatel narozený 16. června 1974 v Žiaru nad Hronom. Je znám jako úspěšný autor fantasy děl, filmový recenzent a redaktor časopisů Fantázia, Pevnost a DVD mag, často se objevuje na nejrůznějších conech.

Proslavil se hlavně knihami o barbaru Conanovi, černokněžníku Roganovi, bohatýrovi Iljovi Muromcovi a o českém legendárním hrdinovi Bivojovi. Prakticky všechny jeho knihy vyšly z komerčních důvodů v češtině.

V současné době žije ve východoslovenské metropoli Košice, kde pracuje jako spisovatel a publicista na volné noze.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Teranell)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadysR2
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 4. 2016, 21:38
Sice jsem zdaleka nečetl všechno od tohoto mistra fantasy pera, ale jednoznačně se zařadil mezi mé oblíbence a postupně knih mnou přečtených bude s radostí přibývat.
V jednoduchosti je síla a to je přesně to, co mám na jeho románech nejradši. Jde se na věc okamžitě a bez caviků a knihy mají spád od začátku do konce.
Navarr
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 6. 2015, 8:32
Nikdy jsem neměl rád typické pohádky o hloupém/chytrém Honzovi a hloupé/chytré princezně. Vždy jsem hledal něco jiného, něco víc, něco, co má šťávu.. U Juraje Červenáka jsem našel svět magie, mečů a sekyr, kordů a šavlí, svět (nejen slovanských) bohů a démonů, trochu té romantiky, sexu, krve, nějaké to střevo, prostředí, které je mi velmi blízké, popisné pasáže, výborné dialogy a hlášky postav, se kterými jsem dýchal, smál se, bál se, bojoval i umíral..
Juraj Červenák je pro mne nejlepším spisovatelem (nejen slovansky založených) pohádkových/fantasy příběhů.. Jeho knihy hltám jednu za druhou, čtu je stále dokola a nemůžu se jich nabažit.. Vykreslené psychologie a vývoj postav (Volch Vseslajevič!), úžasné hlášky, ze kterých mě někdy bolela bránice i několik dní (telepatický rozhovor Goryvlad - Rogan), pasující historické zasazení i hromady skvělých nápadů, při kterých si často budete říkat: "Fakt to tak bylo, nebo ne? No, možné to je.." Je prostě vidět, že si autor psaní svých knih užívá. Děkuji!