Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Jenny Nowak

80%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Jenny Nowak *28.06.1955
Narozen/a v: Jihlava, Československo

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  33x sledován

Životopis:
Jenny Nowak, vlastním jménem Jana Moravcová, je česká spisovatelka a redaktorka, která se věnuje především žánru historická fikce. Tématy jejích knih jsou nejčastěji mystika, vampyrismus, magie a historie.

Narodila se v Jihlavě, kde bydlela do svých patnácti let. Poté v Třebíči na střední škole vystudovala návrhářství obuvi. V tomto oboru však nesetrvala dlouho. Během své „předspisovatelské“ kariéry za komunistického režimu vykonávala zejména manuální práce, například v zemědělství nebo v ZOO.

Po roce 1989 se začala intenzivně zajímat o vampýrské mýty v kulturních dějinách, a tak nedlouho poté začal vznikat její první román - Nemrtvý (1994). Po jeho vydání se Nowak konečně rozhodla pro spisovatelskou dráhu, což si vyžádalo další studia.

Je vdova, má jednu dceru - Katrin (*1977), se kterou také spolupracovala na knihách Smích šakalího boha (1998) a Pláč prokletého krále (1999). Pracuje jako jazyková a odborná redaktorka pro různá pražská nakladatelství. Ve volném čase se ráda věnuje jízdě na koni. Stále se aktivně zajímá o magii, lidové legendy a historii, zejména Egypta a Balkánu. Již několikrát navštívila Transylvánii a je sběratelkou klasických černobílých filmových hororů zlaté éry.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Jenny_Nowak (Založil/a: Teranell)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace