Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nick Hornby

88%
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete autora okomentovat, hodnotit či ho uložit do seznamu sledovaných? Začnete zde

Nick Hornby *17.04.1957
Narozen/a v: Redhill, Surrey, Velká Británie

Spisovatel Nick Hornby v dalších jazycích:
Nick Hornby - Slovenčina (2 knih)
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem

  46x sledován

Životopis:
Nick Hornby vystudoval angličtinu na univerzitě v Cambridge a živil se zpočátku jako učitel. Psal také recenze do různých časopisů (The Sunday Times, Time Out, The Literary Review, The Independent). V roce 1992 vyšla jeho první kniha kritických esejí o současných amerických spisovatelích (Contemporary American Fiction), ale proslavil se až autobiografickou Fotbalovou horečkou, kde zásadní mezníky svého života (počínaje rozvodem rodičů v roce 1968) datuje podle fotbalových zápasů.

V roce 1993 se mu narodil syn Danny, u kterého byl ve čtyřech letech diagnostikován autismus. Hornby se pak se svou bývalou manželkou Virginií Bovell a dalšími rodiči podílel na založení TreeHouse, speciální školy pro autistické děti.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Andynka)

(Zobrazit více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ramirez85
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 12. 2013, 18:24
Můj nejoblíbenější spisovatel a jediný autor, jehož tvorbu mám přečtenou komplet. Líbí se mi jeho nadhled, humor, smysl pro ironii a ona lehkost, se kterou své příběhy píše. Navíc umí psát natolik poutavě, že se nejednou přistihnu, jak se zasním nad tím, jako kdybych těmi londýnskými ulicemi (kde se jeho příběhy odehrávají nejčastěji) sám procházel. Těším se na každou jeho novou knihu.