Bratrstvo růže

Bratrstvo růže
Originální název: Brotherhood of the rose

Alpress - 2001
ISBN: 80-7218-449-0

Alpress (2001) 80-7218-449-0 440

Trilogie proslaveného autora Davida Morrella, mistra akčních thrillerů, zahrnuje tituly Bratrstvo růže, Bratrstvo kamene a Svazek noci a mlhy. Sirotky Chrise a Saula, kteří vyrůstali v dětském domově ve Filadelfii, často navštěvoval neznámý muž, který z nich vychoval profesionální vrahy. Tak začíná první ze tří svazků.

Hazakiros
  11. 11. 2013, 13:59
Když chci špionážní thriller, pak není nic snadnějšího, než popadnout do ruky Bratrstvo růže. Chris se Saulem jsou sice zabijáci (tedy neměli by být Klaďasové), přesto jsem jim držel palce.
Adam Walder
  12. 2. 2011, 18:11
Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Skvěle napsaná první část trilogie tvoří dle mého názoru spolu s dalšími dvěma díly vrchol Morrellovy tvorby. Celou trologii jsem dostal na Vánoce a jedním dechem jsem ji měl ještě před Silvestrem dočtenou. Myslím, že "Růže" jsou nejlepší díl celé trilogie. Vylíčení zákulisí světa tajných služeb, osobního hrdinství a neustálých soubojů, prošpikováno velmi zasvěcenými informacemi a vědomostmi autora, je spojeno ďábelsky rychlým a kompaktním dějem v neuvěřitelný kousek.
Kavischka
  27. 6. 2010, 14:48
Na špionážní romány, a nebo také na thrillery moc nejsem, ale tato knížka se mi líbila, je to oddechovka, která si mnoho nedá, ale neurazí. Doufám, že 2. a 3. díl bude podobný.