Antarktická míle

Antarktická míle

Podtitul: Silná žena, strhující příběh a neuvěřitelné dobrodružství, které změní život

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3219-3

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3219-3 287

Lynne Coxová dokázala, co lékaři považují za nemožné. Přeplavala všechny světové úžiny a velké jezerní plochy, aby si slnila svůj sen.

Už v 15 letech přeplavala kanál La Manche ve světovém rekordu, o dva roky později Magellanovu úžinu… V prosinci 2002 uplavala jednu míli v arktickém ledovém oceánu. Antarktická míle je životní příběh ženy, jejímž snem bylo poddat se elementární vášni a objevit v moři zrcadlo duše.
Fantastické líčení života ve vodě, stavů bolesti i štěstí, které se člověku dostanou, když překoná sám sebe.
Spisovatel Oliver Sacks tvrdí, že Lynne Coxová píše o moři a plavání stejně krásně jako Antoine Saint- -Exupéry o létání.

Mimořádný zážitek nejen pro každého, kdo si chce splnit své dětské sny. (Založil/a: samara)

jaryj07
  27. 4. 2016, 8:56
Je opravdu obdivuhodné, co tato dáma dokázala. Musím říct, že některé kapitoly mě i dojaly a některé mi přišly trochu zbytečné. Ze začátku jsem se do textu opravdu dokázal začíst, ale ke konci jsem se chvílemi i nudil, ale zase musím přiznat, že kapitoly, kdy vlastně prováděla přeplavby těch míst, které jí opravdu přinesly ta největší uznání jsou velmi čtivě napsány. Kdo má rád plavání, tak si knihu určitě užije, kdo má aspoň trochu kladný vztah k sportu, tak si knihu užije také. Také si troufnu podotknout, že tato kniha patří mezi ty lepší z této edice.
elk
  28. 6. 2015, 20:08
Pribeh o silne vuli, extremnich podminkach (prirodnich i treninkovych) a lasce k plavani. Pro vechny plavce povinna cetba! :) Cte se to hezky - autorka nechava nahlednout do svych treninkovych metod, popisuje zdolavani dalsich a dalsich cilu, az si clovek zhruba v puli knihy rika, ze uz prece nemuze prijit nic narocnejsiho! A ono jo, dalsi a dalsi vyzvy. Ne vzdy ale jde o vyzvy sportovni...