Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Příprava pracovních směsí a tvarování keramiky

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Příprava pracovních směsí a tvarování keramiky Originální název: Příprava pracovních směsí a tvarování keramiky
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 2003
Počet stránek: 42
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2003) 42

Učebnice pro střední odborné školy autorky Ing. Marcely Herainové „Příprava pracovních směsí a tvarování keramiky a Sušení a výpal“ jsou další v řadě ( označeno jako IV. a VI. část ) základních učebnic pro střední školy.
Kniha Příprava pracovních směsí a tvarování keramiky je rozdělena na dvě základní části podle názvu. Přípravě pracovních směsí je věnována relativně menší pozornost (4 strany), jak tomu bývá často i v keramických výrobnách v českých zemích. Osobně bych v této kapitole uvítal aspoň zmínku o výběru surovin, skladování a dávkování. Výrazně větší část (27 stran) je věnována vlastnímu tvarování. Tato část je velmi pečlivě zpracována jak po stránce teoretické tak i z hlediska vlastních technologií a i jednotlivých typů strojního zařízení.
Kniha Sušení a výpal pojednává o dvou energeticky nejnáročnějších částech výroby. Část Sušení je rozdělena na pět částí, které se vzájemně doplňují a tvoří jednotný celek. Totéž lze tvrdit o části Výpal.
Obě knihy jsou psány srozumitelně, jednoduše a věcně správně s důrazem na seznámení s celkovou problematikou. Jako velmi pozitivní hodnotím uvedení kapitoly o vadách (např. při sušení), které jsou vždy a jejich odstraňování je spojeno s důkladnou znalostí celého technologického procesu.
Rozsah i členění obou učebnic je uzpůsoben potřebám a možnostem studia na středních školách s odborným zaměřením, nicméně i některé vysoké školy mohou tyto knihy s úspěchem používat pro speciální kurzy či semináře. Obsahuje vedle klasických poznatků (někdy až historické zkušenosti) i nejmodernější postupy a technologie. (Založil/a: Jamesová)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace