Osudný portrét

Originální název: Burnt Sienna

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-346-X

Alpress (2000) 80-7218-346-X 408

David Morrell nám pod maskou ženské krásy, mužské chamtivosti a umělcova svědomí odhaluje jednu utajenou vrstvu ryzí pravdy za druhou prostřednictvím strhujícího líčení zápasu na život a na smrt.
Sienna Bellasarová je ztělesněním krásy, kterou malíř Chase Malone nikdy nedokázal vtělit do svých obrazů. Když se ho její manžel, mezinárodní obchodník se zbraněmi Derek Bellasar, pokusí nátlakem přinutit namalovat její portrét, Malone odmítá dokud ho CIA nepožádá, aby Bellasara špehoval, a dokud nezjistí že Bellasar si už dříve objednal podobizny svých tří předchozích manželek - vždy několik týdnů před tím, než za podezřelých okolností zahynuly.
Malone přísahá sám sobě, že Siennu před manželem zachrání, ale brzy si uvědomí, že pro toho muže není nic nemožné a že jeho prsty dosáhnou prostě všude...

Osudný portrét je román, v němž se snoubí nepřetržitá akce s mistrným vykreslením psychologie postav, je další doslova bombou z pera jednoho z nejuznávanějších světových autorů napínavých thrillerů. (Založil/a: Toffife)