Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Biokorozní vlivy na stavební díla

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Biokorozní vlivy na stavební díla Originální název: Biokorozní vlivy na stavební díla
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 2009
Počet stránek: 246
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2009) 246

Publikace je rozdělena do jedenácti kapitol, které se snaží postupně kompletovat teoretické i praktické poznatky o biokorozi. Jsou zde rozebírány i ověřovány biodegradační pochody stavebních hmot a výrobků z nich, a to zejména u betonu a betonových výrobků.

V úvodní kapitole je nastíněn důvod pro zpracování této publikace a stručně popsán její obsah. Kapitoly 2 až 7 shrnují poznatky o biokorozi z různých pohledů.

Druhá kapitola je věnována vysvětlení pojmu i obsahu biokoroze. Třetí kapitola se zabývá poznatky o vybraných mikroorganismech a jejich možném vlivu na destrukci stavebních materiálů. Čtvrtá a pátá kapitola je zaměřena na prostředí, a to půdní a vodní. V šesté kapitole je zpracován souhrn poznatků o ochranných chemických látkách – biocidech a jejich rozdělení z hlediska vhodného použití ve stavebnictví. Rozbor různých faktorů z pohledu agresivního působení prostředí na stavby uzavírá sedmá kapitola.

Obšírná osmá kapitola je věnována široké škále experimentálních zkoušek a testů při reálním využití biocidů k zamezení biodegradačních pochodů. Devátá kapitola zejména uvádí různé stávající legislativní požadavky na stavební materiály z hlediska zakládání staveb. V desáté kapitole jsou shrnuty získané poznatky o biokorozi betonu, zejména z prováděných experimentálních prací ve vazbě k používání biocidů ve stavebních hmotách i výrobcích. Náplní poslední jedenácté kapitoly je doplňující barevná obrazová dokumentace a zpracovaný soubor patnácti map ČR z pohledu různých agresivních vlivů prostředí.

Tato publikace je určena odborným pracovníkům i široké veřejnosti, jako informační zdroj o vybraných poznatcích z oblasti působení biokoroze na stavební díla a o některých možnostech jejího potlačení. Publikaci lze také doporučit studentům středních odborných škol a posluchačům vysokých škol odpovídajícího zaměření. (Založil/a: Jamesová)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace