Noční únik

Originální název: Nightscape

Alpress - 2004
ISBN: 80-7362-025-1

Alpress (2004) 80-7362-025-1 296

Soubor osmi thrillerů populárního amerického autora, které volně spojuje obdobný charakter jednotlivých hrdinů a všudypřítomný pocit strachu a úzkosti.
Všechny prózy spojuje navzájem motiv posedlosti a odhodlání dosáhnout svého cíle i za cenu obtíží a často hraničního rizika, ale také autorův zasvěcený pohled do nejtajnějších zákoutí lidské duše. Příkladem je třeba hned působivá úvodní povídka inspirovaná osudem Juana Perona a jeho ženy Evity, v níž hlavní postava Peronova tělesného strážce, chránícího diktátorovo tajemství až za hrob, je prototypem hrdinů dalších stejně laděných povídek. (Založil/a: Toffife)

Manon
  17. 12. 2013, 15:07
Velice dobré napínavé hororové povídky. Chvílemi mě až mrazilo, jak to bylo strašidelné, je to skvěle napsané.
Sychar
  30. 10. 2016, 16:58
Zajímavý soubor horrorových, někdy až morbidních povídek s fantaskními prvky, místy až do sci fi a většinou s kvalitní pointou.