Děti Jidášovy

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Fantom Print - 2014
ISBN: 978-80-7398-257-7

Fantom Print (2014) 978-80-7398-257-7 384

Být mladá, krásná, zdravá – a to navěky. Co zní mnohým jako sen, stalo se už pro Siu dávno prokletím. Touží jen po jednom: usnout a nikdy se nemuset znovu probudit. Ale to nesmí. Příliš velká je vina, kterou vložila na svá bedra, příliš velká je zodpovědnost, kterou má vůči lidstvu. A ještě něco jiného ji pronásleduje: vzpomínka na jednu zvláštní dívku. Aby Sia otupila svou bolest, zaznamenává za dlouhých, osamělých nocí Skyllin příběh. Ten začíná v roce 1670 a je nerozlučně spjatý s temnými pletichami Dětí Jidášových, mocného spolku vědců – a upírů! (Založil/a: Kůstka)

Magyana
  12. 5. 2016, 10:08
Hodně zajímavá a netradiční upířina.
Heitz se nedržel klasického draculovského vzoru, ale stvořil víc druhů upírů a nápady opravdu nešetřil. Upřímně, už nikdy se nepodívám na pavouka nebo můru jinak než podezřívavě.
Dvě časové roviny příběhu byly příjemným zpestřením, jen po dočtení zbývá hromada nezodpovězených otázek. Na ty však je určitě dost prostoru v dalších dílech série, které si časem určitě také přečtu.
Tojaheva
  14. 6. 2016, 18:16
Úžasné, temné a pohlcující. Úplně jiný pohled na upíry a jejich život, než jaký známe z romantických upířích knížeček. Tohle je o strachu, děsu a pravého smyslu bát se upírů.
Příběh ze 17. století se krásně prokládá dobou z roku 2007, takže souvislosti na sebe navazují a nejsou rušivým elementem.
antoniana
  23. 6. 2015, 9:50
Fakt dobrý. Líbilo se mi, jak autor obohatil svět upírů a vymyslel zas trochu něco jiného. Sice to trochu za druhou půlkou zaskřípalo, ale chápu to, protože Heitz potřeboval, aby se obě linie vyprávění protly, takže to vzal trochu hopem. Velmi se povedly scény s běsněním dětí Jidášových, kdy se utrhnou z řetězu a zabijí vše, co se jim postaví do cesty. Jsem zvědavá na pokračování.
bugatti06
  7. 4. 2015, 10:33
Marná snaha o napodobení Nekroskopu.....dost nudné, druhý díl si nekoupím. Zpětně si vlastně ani nevzpomínám o čem přesně ta kniha byla.