Dotek temnoty

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Epocha - 2014
ISBN: 978-80-7425-181-8

Epocha (2014) 978-80-7425-181-8 417

Druhý román z volné série od současného mistra americké detektivky, podle jehož knih byly natočeny filmové hity jako Prokletý ostrov, Tajemná řeka či Sbohem, baby.

Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové se specializací na hledání zmizelých osob, vystupují kromě Doteku temnoty ještě v dalších pěti samostatných knihách. Jejich příběhy se odehrávají v Bostonu a oba vyšetřovatelé mají více přátel na odvrácené straně zákona než na té správné – v čele s psychopatem se zálibou ve výbušninách Bubbou Rogowskim. Je to temný svět, ale hrdinové v něm umějí chodit. V každém z těchto šesti románů Lehane proniká hlouběji do podstaty zla: od zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, otců tyranů, černošských gangů až po vůdce sekt a psychopaty. Zároveň se v nich naplno projevuje autorův svébytný styl, ve kterém se drsná škola spojuje s osobní existencionální výpovědí. Dennis Lehane se noří do prostředí městských gangů, rasových bojů, politiky a ušmudlaných lidských osudů – aniž by se v těchto motivech utopil a přestal psát strhující thrillery.

Nejnovějším klientem Patricka Kenzieho a Angely Gennarové je prominentní bostonský psychiatr, který je na útěku před pomstychtivými bostonskými Iry. Oba soukromí vyšetřovatelé mají ale s chladnokrevnou odvetou zkušenosti. Vyrostli v drsných ulicích dělnického Dorchesteru, a tak velmi dobře znají temnotu ukrytou v srdcích nešťastných lidí. Nyní se však chystá udeřit zlo, na něž nejsou připraveni ani oni, vynořují se tajemství pohřbená v minulosti a spouštějí řetězec brutálních vražd, který zanechá skvrnu na všem – včetně pravdy. Přeložila Petra Andělová. (Založil/a: TeJoUsHeK)

janeicka
  2. 12. 2014, 12:40
V pořadí druhý díl detektivní série s Angie Gennarovou a Patrickem Kenziem se mi líbil o mnoho víc, než Černá nenávist. Již se jedná o propracovanější případ, který se tedy naplno rozjede až od takové 150. stránky, ale pak vám jistě nedá ani na chvilku vydechnout. Zprvu banální sledovačka se zvrtne v souboj se sériovým vrahem, a co na knihách Dennise Lehaneho začínám vysoko oceňovat, to je docela velký počet úmrtí i mezi důležitými postavami. Většinou ani hlavní hrdinou nevyváznou zcela bez zranění, temné případy se začínají podepisovat i na jejich psychice...
illy
  15. 5. 2014, 10:04
Americké drsné školy u nás moc nevychází, moderní už skoro vůbec. Proto je vždy veliká radost když se člověku dostane do ruky, od dobrého spisovatele obzvlášť. V pořadí druhý díl dvojice Gennarová - Kenzie je parádní dílo této kategorie. Ponořte se do temného světa zločinu, kdy se spravedlnost nezjednává u soudu, ale tím že ustřelíte padouchovi palici. Cool.