Rýma

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Triton - 2002
ISBN: 80-7254-301-6

Triton (2002) 80-7254-301-6 160

Alergickými, infekčními a dalšími nemocemi dýchacích cest trpí pětina naší populace.S chřipkou se bohužel setká téměř každý z nás i vícekrát do roka.Monografie Rýma vznikla z naléhavé potřeby seznámit čtenáře s chorobami, které u nás dosud nebyly předmětem souborné publikace.Publikace obsahuje ilustrační obrázky, tabulky, snímky výpočetní tomografie (CT) a magnetické rezonance (MR) hlavy.Podrobně jsou popsány moderní neoperační i operační metody léčby, které se v současnosti prudce rozvíjejí.Kniha je určena pro širokou veřejnost, ale své uplatnění najde i jako doplňková literatura pro lékaře, střední zdravotnické pracovníky a studenty medicíny.Autor MUDr. Bohumil Markalous je primářem ORL oddělení Okresní nemocnice v Jindřichově Hradci. Získal atestaci I. a II. stupně z oboru otorinolaryngologie a atest I. stupně z akupunktury a metod alternativní medicíny. Patří mezi zakladatele a nadšené propagátory funkční endoskopické endonazální chirurgie u nás. Za 21 let své praxe ošetřil přes 60 000 nemocných a provedl více než 2 500 endoskopických endonazálních operací. Zorganizoval čtyři preparační a operační kurzy endoskopické endonazální chirurgie. Dále se věnuje operacím štítné žlázy a příštítných tělísek, provádí sutury přerušeného vratného nervu. Jeho zájem o fotografování, morfologii a aplikaci zobrazovacích metod hlavy a krku v klinické praxi vyústil v napsání monografie Zobrazení hlavy, která obdržela cenu Josefa Hlávky za rok 2000. (Založil/a: vladislaus)

#zdraví  #nemoci
Bohumil Markalous Bohumil Markalous