Dědictví

Dědictví Originální název: Inheritance

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 9788087497036

Kniha Zlín (2014) 9788087497036 320

Andy Larkham má zpoždění. Má jít na pohřeb svého oblíbeného učitele, který mu kdysi řekl: "Nikdo to nemá jednoduché." Andy už vůbec ne - kariéra se mu zasekla na mrtvém bodě, právě má hluboko do kapsy a jeho snoubenka se ho chystá pustit k vodě. Pohřeb má však nečekanou dohru a Andy si musí položit otázku - co všechno udělá, aby svůj život změnil? Nicholas Shakespeare nás vezme na pozoruhodnou cestu, na níž zavítáme do Turecka počátku dvacátého století i do současného Londýna a setkáme se s pokušením, které skýtá nečekané zbohatnutí, s tajemstvími rozvrácených rodin i s cenou, kterou člověk platí za to, že sám sebe nezradí. Je to příběh o lásce, promeškaných příležitostech i o tragédii zrady. Je to skutečný moderní román. (Založil/a: Jircoun)

Nicholas Shakespeare Nicholas Shakespeare
*03.03.1957

Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:14
I přes soustavné prolínání přítomnosti s minulostí se Andyho patálie s dědictvím odehrává v Londýně v roce 2005. Román Dědictví je psaný v několika příběhových rovinách, ale velice příjemně. Čtenář se podívá hned na několik kontinentů bez toho, aby se v knize byť jen na moment ztratil a nestane se mu to ani když postavy mění svá jména. Napínavý děj způsobuje, že se od knihy těžko odchází, stále chcete vědět víc. Nikde nejsou žádná zbytečně okecávací místa, každá informace je užitečnou vstupenkou do příběhu. Perfektní charakteristika postav dovoluje udělat si jasný úsudek o jednotlivých aktérech. Líbila se mi přítomnost jedné postavy, která vás oblafne úplně stejně jako svoje knižní kumpány. Ten člověk je taková až nehorázná figurka. Od první chvíle, kdy se objeví, víte, že není něco v pořádku, ale nemůžete za boha přijít na to, co tam tak smrdí.