Když běhá žena

Když běhá žena

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2409-0

Ikar (2014) 978-80-249-2409-0 224

Tahle knížka o běhání dodá odvahu každé ženě, která by pro sebe chtěla něco udělat, ale v tělocvičnách se stydí, jóga ji nudí a na běhání si vždycky připadala moc tlustá, moc líná nebo moc neohrabaná... Autorka píše z vlastní zkušenosti: od neslavných začátků to dotáhla k pěti maratónům na dvou světadílech. (Založil/a: alča87)

Morsie
  29. 3. 2014, 12:58
Já a běhání, docela dobrý vtip. Bože, ne fakt, sport a zvlášť pak běhání nemusím. Vlastně se sama sebe ptám, proč jsem se rozhodla tuhle knížku si přečíst. Inu, člověk občas udělá pár blbostí. No v tomhle případě to blbost nebyla. Nejen že Když běhá žena je fakt vtipný a poučný souhrn zkušeností, ale je to taky sakra velká motivace. Najednou jsem se přistihla, že nějak moc často chodím na procházky - hodně rychlé procházky - které nakonec opravdu vystřídalo běhání. Jak říkám, občas člověk udělá pár blbostí, ale myslím, že tahle není na škodu - cítím se dobře. Takže doporučuju ;)
Reetri
  18. 4. 2014, 16:23
Neuvěřitelně inspirativní kniha. Nikdy dříve jsem vlastně kouzlo běhání nepochopila, ačkoliv jsem se o to nejednou pokoušela. Vždycky to byla děsná nuda a žádné uspokojení nepřicházelo.
Nějaký náznak pochopení jsem získávala až teď v poslední době, když jsem večer běhávala domů z autobusové zastávky z mírně se svažujícího kopečku. Cítila jsem přitom jakousi neovladatelnou dětskou radost rozpínající se mi uprostřed hrudního koše.
A pak jsem během čtení této knížky začala prostě běhat. Normálně, fakt – já – běhat! A to nejednou.
Alexandra je strašně láskyplná bytost a během čtení mě dojímala svou odhodlaností a cílevědomostí i neochvějnou podporou své rodiny. Zamilovala jsem si ji a litovala, že o sobě nenapsala více. Vždycky něco naznačila – ale pak to vždy stočila jen k běhání, jakoby si myslela, že čtenáře zajímá jen a pouze tato tématika a o ní jde jen tak mimochodem.
psychoklara
  20. 5. 2014, 11:56
"Hemmo" si mě od první chvíle získala popisem svých neslavných běžeckých začátků, ve kterých se vyloženě poznávám :). V příběhu tak můžeme sledovat vývoj mladé ženy od "typicky nesportovní" s trefnou poznámkou "to, že neběhám, je něco, co mě dělá mnou" přes vystrašenou začátečnici až po nadšenou účastnici světových maratonů a různých neobvyklých závodů, nevyjímaje období krize, kdy měla chuť s běháním přestat. Hodně mě zaujala i druhá část o zákazu závodění žen v maratonském běhu. Do této chvíle jsem neměla ani tušení, jak tvrdá byla cesta žen k prosazení ve vytrvalostních závodech, přestože na to měly kondici, ale pořadatelé se domnívali, že by je to ohrozilo na zdraví, například by jim mohla vypadnout děloha :).

Moje hodnocení je v tomto případě hodně subjektivní a předpojaté, ale všem začínajícím běžkyním jí mohu srdečně doporučit.
Pim
  12. 5. 2014, 7:38
Běhání z pohledu obyčejné holky, které se nechtělo, jako nám většině. Alexandra popisuje své strasti, vítězství, přestávky tak, že si člověk uvědomí - že běhání je snad opravdu věc rozhodnutí a ne nějakého výjimečného, a jen některým udíleného, talentu. Jako že by se to mohlo podařit i mi.... Běhání se mi zdálky líbí, ale pořád jsem to nějak u sebe nenastartovala. Asi to bude chtít začít a vydržet a přestat se vymlouvat. A tady je vidět, že je to normální - všechny ty pochyby a bolístky, přestávky a návraty :-) A že to jde překonat.
Líbí se mi i Alexandřin humor a drobné rady. Dojala mě podpora její rodiny na závodech a jak to prožívala - ty myšlenkové pády a pak zase nastartování... A jak je to důležité.
A Maraton - no nevím jestli je to myslitelné pro někoho, kdo neběhá zatím vůbec - ale to je něco, co mě přitahuje. Ostatně obdivuju všechny běžce, které potkávám.
Motivační knížka - snad už konečně začnu. :-) Ještě mě svého času nadchla knížka Kam bych tak běžela od Ivany Pilařové - ale to jsou extrémní běhy - pouště, hory, sníh ... nicméně neuvěřitelné a motivační.
calamity-jane
  6. 7. 2014, 20:48
Neuvěřitelně super knížka, doporučuji k přečtení kompletně všem, střídavě jsem se smála a brečela (smíchy) prakticky od začátku do konce
Tuleník
  4. 5. 2014, 13:01
Čtivá, vtipná a motivační kniha - vážně přemýšlím o tom, že začnu běhat (vzhledem k tělesným proporcím spíš pořádně chodit a časem se to třeba zlomí)... už přemýšlím, kde koupit správnou podprsenku a kde boty... :-D
lulila
  2. 5. 2014, 19:56
Kniha se báječně čte, a mě osobně přinesla spoustu informací o běhání. Motivující kniha, která přinášní pohled do světa začínajícího běžce. Mohu doporučit hlavně těm, co začínají běhat.
Pernella
  16. 7. 2014, 14:33
Koupila jsem si knihu cíleně poté, co jsem začala běhat. Byl to dobrý nápad, kniha je velmi motivující a zároveň obsahuje spoustu užitečných rad a informací. Běhám už půl roku pravidelně, a to nejsem nejmladší a nikdy jsem nesportovala. Doporučuji.
TeJoUsHeK
  25. 5. 2014, 15:02
Opravdu povzbuzující kniha. Jednoduše bych ji shrnula - za hodinku jsem zpátky, jdu si zaběhat. :-)
Zuzzka
  12. 5. 2014, 23:11
Kniha se četla skoro sama, bylo to jako číst něčí blog a kdyby to bylo i dvakrát delší vůbec by mi to nevadilo. Alexandra mi přirostla k srdci, její životní postoj je velmi inspirující. Ženy a dívky se u knihy nejenom pobaví, dojmou i zasmějí, ale také poučí a budou připraveny užít se skvělé běhání.