Dvojčata

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2360-4

Ikar (2014) 978-80-249-2360-4 312

Isolte a Viola jsou dvojčata. Jako děti byly neoddělitelné, ale dospěly ve dvě naprosto odlišné osobnosti: Isolte je úspěšná novinářka pracující pro módní časopis, zatímco Viola je zoufale nešťastná a už léta bojuje s anorexií. Co se stalo, že se jejich cesty nyní ubírají tak odlišnými směry? Když začnou obě vyprávět o tragédii, která se odehrála během jednoho polozapomenutého léta, z minulosti se postupně začne vynořovat děsivé tajemství, které hrozí, že jim nenávratně zničí i jejich dospělé životy… Velmi očekávaný románový debut britské autorky, balancující na pomezí milostného příběhu a psychologického thrilleru. (Založil/a: alča87)

Rames
  3. 11. 2014, 11:27
Příběh vypráví dvě dívky , tedy dvojčata . Každá vzpomíná na jinou dobu a navíc ze svého pohledu, je to zpočátku hodně matoucí ale když se dovíme více z minulosti začne nám celá událost dávat smysl. Je to o vině a lásce a svědomí a o tom s čím jeden člověk dokáže žít a jiný ne.
Autorka se hodně věnovala krajině , pocitům a hlavně vůním, to mě překvapilo snad v žádné knize nenajdete tolik popisů vůně. Jak voní muž vracející se z práce, byt kde se vaří, kůň pasoucí se na louce, svazek petrželky atd.... Dodává to příběhu rozměr jakési důvěrnosti .
blaufik
  21. 5. 2016, 15:33
K této knize se doopravdy hodí slovní spojení "hořkosladký příběh" . Narozdíl od ostatních jsem neměla problém se orientovat v prolínání minulosti nebo přítomnosti. Příběh se mi moc líbil, kniha má asi od poloviny slušný spád, a spousta věcí se začíná vysvětlovat a hezky do sebe zapadat. Jediné, co mě doopravdy mrzí je konec - nekonec, nemám ráda závěry které končí " tak a teď si to všechno domyslete sami "
lenka40
  9. 5. 2016, 19:28
Kniha je napsaná pro mne trochu chaotickým způsobem , chvíli z pohledu Isolte ,chvíli z pohledu Violy a do toho se střídá jejich dětství s dospělostí, takže jsem se občas v knize trochu ztrácela. K tomu autorka opravdu hodně ráda a často popisuje přírodu , vůně , pachy atd.Když už mě nakonec kniha chytla ,což bylo asi tak posledních 50 stránek ,tak v tom pro mne nejzajímavějším autorka knihu ukončila . Nemůžu říct že by se kniha četla špatně , ale vracet se k ní určitě už nebudu .
verca1990
  17. 5. 2016, 20:34
no co k tyhle knize rict strasne me vadilo jak se furt promitalo detsvi budoucnost hettie.. podstata ty knihy je detstvi.. laska mezi violou a johnem... navratem k sobe a prave kdyz uz to trosku zacalo byt zajimavy a tesila jsem se az se setkaji co a jak bude tak autorka to ukonci hned jak sedne do vlaku ze slovy JEDU DOMU a to je vse? hruza plno nesmyslu okolo jako treba ze vsichni v ty knize smrdi potem apd. ale podstata zadna!!