Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Altschulova metoda

88%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Altschulova metoda

Podtitul: Kde lišky dávají dobrou noc I.


Autor:


Nejnovější vydání:
Torst - 2014
ISBN: 978-80-7215-468-5
Počet stránek: 480
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 22x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Torst (2014) 978-80-7215-468-5 480

Altschulova metoda, první díl chystané tetralogie Chaima Cigana s názvem Kde lišky dávají dobrou noc, má sice vnější rámec politického a psychologického thrilleru, čtenáři v ní však naleznou mnohem více. V bravurně napsaném napínavém příběhu rozpjatém mezi různé země, kontinenty, historické epochy a alternativní světy konfrontuje autor čtenáře s důsledky postmoderní technologie, vyvinuté v budoucnosti ze středověké kabaly. Jsou to právě středověk, židovské myšlení, kultura a dějiny, co zde autor mistrně nasvěcuje z překvapivých úhlů pohledu. Také to, co v prvním dílu vnímáme jako nám blízkou skutečnost plnou odkazů na naše historické zkušenosti z konce éry normalizace a přeměny v poněkud lepší svět, je místy s lehkou ironií absurdně zakřiveno. Židovští hrdinové knihy jsou nesmírně životní, komičtí, uvěřitelní ve svém snažení i možnostech a ve své neheroičnosti nám až důvěrně známí.
Čtivá Ciganova kniha - která zaujme jak zájemce o staletí židovské kultury a myšlení, tak milovníky napínavé prózy - je plna humoru, hravosti i existenciální hloubky. (Založil/a: achilles)

(více)  
Chaim Cigan Chaim Cigan

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

snedy
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 7. 2014, 16:27
Aby čtenář tuhle knihu pochopil, musí se obrnit trpělivostí a dávat po celou dobu čtení pozor. Mnohovrstevný příběh, který rozhodně nejde přímočaře od jedné události k druhé, je plný odboček, postav a "snových" úseků, ve kterých se může čtenář rychle ztratit. Ale rozhodně stojí za to vytrvat, atmosféry, myšlenek i zajímavých pasáží kniha obsahuje strašně moc (i když rozhodně není thrillerem, jak se nám vydavatel snaží nalhat) a pokud si člověk zjistí i informace o pravém autorovi, musí uznat, že dostal do rukou výjimečné dílo, které patří do knihovničky každého, kdo rád čte knihy s nálepkou "tajemné" nebo "zmatené".