Věrnost je mou ctí

Věrnost je mou ctí

Podtitul: Osobní výpovědi bývalých příslušníků jednotek SS

Originální název: Loyalty is my honor

V. Linhart - 1999
ISBN: 80-7237-046-4

V. Linhart (1999) 80-7237-046-4 194

Kniha je příběhěm mužů, kteří patřili do Hitlerova černého řádu, do SS, vyprávěným jejich vlastními slovy. Bývalí příslušníci Waffen-SS různých hodností a národností vyprávějí o výcviku, politické výchově, bojích na východní frontě, o svých velitelích a politických představitelích, a také o zločinech, které byly spáchány. (Založil/a: Alduin)

achilles
  5. 8. 2014, 17:57
Já jim věřím, není důvod jim nevěřit. Léta komunismu nás naučila nyní věřit spíše tomu, kdo byl dříve ten zlý. Překvapilo mě ale líčení vojáků o zvěrstvech nejen Rusáků, ale hlavně Britů, Američanů a Kanaďanů.
Alduin
  17. 3. 2014, 10:45
Kniha, vyprávějící příběhy mužů, kteří sloužili jednomu z největších zločinců v historii lidstva, Adolfu Hitlerovi, obsahuje výpovědi bývalých elitních příslušníků Třetí Říše. Co je vedlo k tomu, aby se stali vykonavatelem vůle zločince? Jak probíhal výcvik a indokrinace? Proč se k sobě chovali jako bratři? Jaké bylo bojovat na východní frontě? Proč byli poraženi na západě? Proč byli poraženi na východě? Jak probíhala kapitulace? Co se s nimi dělo po válce? To vše je doplněno černobílými fotografiemi.