Nádherné trosky

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1092-0

Argo (2014) 978-80-257-1092-0 360

Počátkem 60. let připlouvá do ospalého italského městečka mladičká americká herečka. Filmová hvězdička zcela učarovala plachému majiteli penzionu, ve kterém se ubytovala. Jenže pak údajně zemřela. Střihem takřka filmovým se z dávné italské idyly přenášíme na opačnou polokouli, do žhavé současnosti: V Los Angeles se objeví starý Ital pátrající po tajemné ženě, kterou naposled viděl ve svém penzionu o půl století dříve. Fascinující příběh s mnoha dějovými liniemi o lidských snech a jejich střetu s realitou. (Založil/a: dejw)

Jess Walter Jess Walter
*20.07.1965

Kosac
  8. 11. 2016, 14:11
Miluji knihy, které vypráví několik příběhů současně. A v tomto pojetí autora je to neskutečný zážitek. Chvíle dojemné a humorné slovně brilantní vyprávění nás zavádí do několika krajů a časových dekád, kdy je patrné, že každé rozhodnutí posouvá náš život.
karkulin1982
  8. 6. 2014, 8:20
Mě osobně zaujala v první řadě obálka knihy. Když jsem si knihu půjčovala, až tak moc jsem o obsahu nevěděla. Je to klasický příběh mozaiky lidí, jejichž osudy se protnou. Pro mě osobně děj nebyl až tak nový a konec hodně předvídatelný, ale neskutečně moc se mi líbil styl psaní autora a jeho časté ironické narážky, tím mě fakt dostal. U knihy jsem se pobavila, skvěle se četla a aspoň jsem si zopakovala italštinu:).
aubergine
  28. 8. 2016, 22:03
Po dlouhé době skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout a zároveň jsem neměla pocit, že čtu méně kvalitní literaturu. I povedený překlad určitě přispěl k tomu, že jsem si Nádherné trosky užila. Trochu mě mrzelo, že postava Claire neměla trochu víc prostoru, protože mě už na začátku hodně bavila...
Mirabelka
  19. 5. 2014, 19:15
Nádherné trosky lidí, kteří celý svůj život vedou boj mezi tím, co by chtěli udělat, a mezi tím, co je správné. A ne všichni se rozhodnout morálně, a ne všichni se rozhodnou dle toho, co by chtělo jejich srdce, ale všichni se s jakoukoli volbou musí naučit žít. Ať už lidé zapomenutého italského městečka, tak "velká zvířata" Hollywoodu, stejně lidé poválečné doby poloviny minulého století, stejně lidé století současného. Skvěle se proplétající příběh vonící slunnou Itálií, nasáklý filmovou branží a mnohdy nelehkými osudy jednotlivých protagonistů byl přesně můj šálek kávy.