Modrá je barva nočních děsů

Modrá je barva nočních děsů Originální název: Blue is for Nightmares

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02263-5

Albatros (2009) 978-80-00-02263-5 197

První kniha série Stacey Brownová.

Stacey se začnou zdát děsivé sny. Jde o její nejlepší kamarádku a spolubydlící, všemi kluky obdivovanou krásnou Dreu. Stacey si je jistá, že jí hrozí nebezpečí, protože v jejích snech se objevují symboly smrti. Ve strhujícím příběhu, ve kterém jde o přátelství, důvěru, ale hlavně o život, se Stacey vyrovnává se svým dědictvím čar a kouzel a rozplétá složitou síť tajemství svých nejbližších. V knížce se dozvíte, jak si připravit uklidňující koupel k očištění mysli, aby se vám zdály věštecké sny. (Založil/a: Janna)

#magie
Laurie Faria Stolarz Laurie Faria Stolarz
*01.01.1972

LeaLea
  10. 4. 2012, 8:21
Nebylo to tak špatné. Podle závěrečné řeči je to autorčina prvotina nebo jedna z prvních vydaných knih, a z toho důvodu přimhouřím oko.
Co mě bavilo: Určitě základ ve víře wicca, protože opírat se o kouzla, která autorka skutečně zná, je mnohem lepší než co dělá například L.J.Smith v Upířích denících (řeší zápletky náhle objeveným kouzlem, o kterém v příběhu nikdy dřív nepadla řeč). Prostě si ho vycucává a bum, máme řešení.
Dál se Laurie dařilo mást čtenáře, alespoň na četbu pro teenagery to nebylo špatně poskládané. Mě mátla až přibližně do poloviny knížky, pak jsem se dostala do jejího stylu a vytušila, kam do celé tlačí :)
Co mi vadilo: Tohle není thriller, podle mě ne. Strašidelné mi to nepřišlo, spíš jako detektivka prvního stupně obtížnosti.
Nezáživné podání příběhu. Stylistika na nule, moc mě to netáhlo číst dál. Já vím, je to knížka pro děti od 13ti let, ale proč to potom jiní autoři píšící pro stejnou věkovou skupinu dokážou?
A na závěr, co knize podle mě ublížilo. Příběh nemá žádnou skutečně výraznou postavu. Proč by nám vlastně mělo vadit, že někdo pronásleduje nějakou Dreu? Mně na té postavě prostě moc nesešlo.
Nikk
  5. 3. 2012, 17:04
Místy mi přišla knížka poněkuď nudná. Skoro žádná akce. Vůbec mě to nějak nenabádalo se zajímat dál, či vůbec dál číst. Avšak jsem se tím nějak prokousala. U tak zdlouhavého příběhu bych čekala na konci něco víc. Možná jsem si představovala nějakou magickou zrůdičku, nebo tak. Ale každopádně.. název i popis sliboval víc.
Klára Vrbická
  24. 11. 2016, 19:55
Kdybych tuhle nečetla jindy než druhý díl tak bych si myslela že ty věci nejsou příliš pravdivé. Mě se zdají úžasné.