... a Bůh osiřel

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Repronis - 2002
ISBN: 80-7329-013-8

Repronis (2002) 80-7329-013-8 383

Hrdina pochází z bohaté pražské židovské rodiny a jako dospívající chlapec zažil Osvětim. Po válce se dostává do Izraele, stává se členem Mosadu a spolu s ním, jeho rodinou a přáteli zažíváme všechny klíčové události blízkovýchodní krize až po žhavou současnost. Jeho protihráčem je potomek německého esesáka, který stále cítí vinu a odpovědnost za své předky, je vynikající žurnalista a jeho reportáže a rozhovory s představiteli obou stran vnášejí zasvěcený pohled na události. Toho využívá arabská organizace Hamas k jeho únosu a nátlaku na světové mínění. Hranice mezi realitou a fikcí jsou v románě velice křehké. (Založil/a: gabce)

Lukáš Kozák
  2. 12. 2016, 21:24
Dle mého názoru se jedná o velmi povedený náhled do mysli Izraelců (Židů), Němců a Palestinců. Proč se chovají v současnosti tak, jak se chovají. Skvěle ilustruje bezvýchodnost situace na Blízkém východě. Zároveň je kniha napsána poutavě a syrově. Jediné, co mi vadilo a proč nedávám 5 hvězd, je to, že mi občas vadil jazyk, kterým je kniha napsána a nacházel jsem chyby.