Hádův chrám

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2060-0

Fragment (2014) 978-80-253-2060-0 552

Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace. (Založil/a: Elisa-Beta)

Bloodym
  26. 8. 2014, 11:22
Jak jsem knihu četla v originále, tak mi na dlouhou dobu ušlo, že už vyšla i v ČR a tak jsem ji konečně pořídila. Musím souhlasit, že Hádův chrám je nejslabší knihou Riordana. Upřímně přiznám, že části, které se netýkaly Percyho a Annabeth mě otravovaly. Nic proti ostatním hrdinům, jen pro mě prostě nejsou tak zajímaví. Několikrát jsem se přistihla, jak listuji dopředu, abych zjistila, kdy konečně zase budu v té části odehrávající se v Tartaru. Do ostatních částí jsem se nutila, abych je nepřeskakovala, což se mi stalo u této série poprvé. Jsem zvědavá, co autor vymyslí v poslední knize, ale název Krev Olympu zní zajímavě...
Ajka13
  1. 8. 2016, 11:15
Teď jsem se zděšením zjistila, že knihu čtu už 6 měsíců! Ano, mám méně času na čtení, ale hodně to vypovídá o tom, že kniha se nečte příliš dobře oproti jeho předchozím knihám... Jednotlivé pasáže jsou strašně zdlouhavé, příběh je natahován neskutečným, pro čtenáře ne příliš čtivým způsobem. Až knihu dočtu (snad v nejbližší době?) hodnocení budu aktualizovat, zatím za mě 3 hvězdy.
Aktualizováno: Závěr jsem překvapivě zvládla rychleji než zbytek knihy a hodnocení musím zvednout na 4 hvězdy. Konec byl přeci jen docela napínavý. Jsem zvědavá na závěr série, ale mezitím si udělám od polobohů na chvilku pauzu...
Rumbelle
  7. 2. 2015, 15:13
Úžasné - nic víc nemusím psát. Další povedené dílo Ricka Riordana. Percy a Annabeth jsou v Tartaru a musí zavřít bránu smrti z jedné strany ale hlavně přežít! Ostatní jsou na Argu II a musí zavřít druhou stranu nrány smrti jenže Leo se do stane na jistý ostrov a ... V tomhle díle více poznáme Hazel.
Chci další díl!!!
Demisha
  25. 11. 2016, 13:35
Ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami by byla urážka. Riordan perfektně popsal Tartar. Užila jsem si vyprávění jak z pohledu Annabeth a Percyho, tak Jasona, Franka, Lea i Hazel. Odvaha Annabeth a Percyho mě asi nikdy nepřestane překvapovat. Je zajímavé zamyslet se nad tím, co to bylo za kluka v prvním díle PJ. Frank mi přestal lézt na nervy, Leův příběh byl dokonalý a těším se, jakou dohru bude mít v pátém díle. Svým způsobem je v tomto díle nádech nostalgie a to se mi líbilo, Riordan je úžasný spisovatel. Damasena a Boba jsem si nesmírně oblíbila a silně doufám, že se nakonec objeví v některém autorově pokračování, protože je tam spousta věcí, na kterých by šel založit příběh. Bob byl roztomilý =)) Celkově knihu rozhodně doporučuju, ještě se mi nestalo, že by tento spisovatel zklamal =)
Lindsey
  30. 7. 2014, 18:08
Oproti předchozím dílům mě tento trochu zklamal. Stále se mi nedařilo pořádně se začíst, teprve asi od dvěstěpadesáté stránky jsem knihu začala číst jedním dechem. Bohužel to ale vydrželo jen do bitvy s čarodějkou, poté jsem se opět musela nutit do čtení. Celkově to nebylo špatné, vážně mě zaujaly zápletky kolem Lea a Nika, ale i přesto ji musím označit jako nejslabší Riordanovu knihu.
ČtenářH
  16. 8. 2015, 11:01
Tak ani čtvrtý díl není výjimkou. Zase jsem se nemohl od knihy odtrhnout a četl jsem a četl. Opravdu velice povedená série.
ZairaMisha12
  23. 11. 2016, 14:14
Překvapivě oproti spoustě ostatních, kteří to zde komentovali, mě tahle kniha bavila zatím z celé série nejvíc (ale na sérii o Percym to stejně nemá)... až do teď jsem si nemohla pomoc, ale kromě Percyho, Annabeth a Jasona mi všichni přišli strašně otravní. V této knize se to konečně změnilo, takže jsem si mohla užít obě dějové linky. Za mě 5 hvězdiček :-)
AgerCu
  1. 6. 2014, 22:12
No, přemýšlím, co vlastně říct. Další pokračování, které drží laťku pořád dost vysoko. Příběh se hezky hýbe, sem tam jsou opravdu nečekané spády, které se ale hned zase spraví (někdy až moc rychle, takže pak vlastně to nevypadá na problém). Tartar je barvitě vylíčený a upřímně, lépe bych si ho nepředstavil. !ALE! Přeskoky mezi příběhovými linkami mě vážně štvou. Každé 3 kapitoly se změní postava okolo které se děj točí (jako u předchozích dílů) a mě už to opravdu leze na mozek. Člověk se prostě nemůže ponořit do děje a upřímně občas mě to odradilo tak, že jsem knihu položil a šáhnul na ní až následující den a to je škoda, protože mám pak příběh rozkouskovaný a nesouvislý.