Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Karel IV. - Tajný deník

83%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Karel IV. - Tajný deník

Nejnovější vydání:
Fortuna Libri - 2014
ISBN: 978-80-7321-827-0
Počet stránek: 392
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 17x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fortuna Libri (2014) 978-80-7321-827-0 392

Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, jeho osobní zpovědí, která však měla zůstat utajena veřejnosti, ale řízením osudu opět spatřila světlo světa, je Tajný deník. Jemu svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i jeho čtyřem ženám, jež všechny vroucně miloval, a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV. Poznejte život a pravou duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, pravého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj pravý domov. (Založil/a: dadlinka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Děčínský
40% 40% 40% 40% 40%
  4. 7. 2016, 18:41
Poznal jsem i lidi, kteří uvěřili v nález tajného deníku! To je neskutečné. Ještě neskutečnější je ale děj co tam autor "nacpal". Asi své vlastní představy jak by si jako vladař počínal. Ti badatelé a historici to jsou diletanti. O některých osobách, které znají jen podle jména, o těch autor vykouzlí jak vypadají, jak se chovají, co mají na sobě i co si myslí! Zneužívat výsledky historických bádání k vytváření takového balastu by mělo být trestné. Ale jaké zisky by měli autoři, nakladatelé a další šiřitelé "kultury"?
niknikita
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 3. 2015, 11:13
Moc ráda nahlížím do životních příběhů Karla VI. a nejen proto, že s Otcem vlasti máme shodné datum narození.Tuto knihu jsem objevila v knihkupectví hned po jejím vydání a musela být moje. Krásně napsaná, v krásné vazbě...z mého pohledu jednoznačně lahůdka :-)