Karel IV. - Tajný deník

Karel IV. - Tajný deník

Fortuna Libri - 2014
ISBN: 978-80-7321-827-0

Fortuna Libri (2014) 978-80-7321-827-0 392

Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, jeho osobní zpovědí, která však měla zůstat utajena veřejnosti, ale řízením osudu opět spatřila světlo světa, je Tajný deník. Jemu svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i jeho čtyřem ženám, jež všechny vroucně miloval, a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV. Poznejte život a pravou duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, pravého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj pravý domov. (Založil/a: dadlinka)

Děčínský
  4. 7. 2016, 18:41
Poznal jsem i lidi, kteří uvěřili v nález tajného deníku! To je neskutečné. Ještě neskutečnější je ale děj co tam autor "nacpal". Asi své vlastní představy jak by si jako vladař počínal. Ti badatelé a historici to jsou diletanti. O některých osobách, které znají jen podle jména, o těch autor vykouzlí jak vypadají, jak se chovají, co mají na sobě i co si myslí! Zneužívat výsledky historických bádání k vytváření takového balastu by mělo být trestné. Ale jaké zisky by měli autoři, nakladatelé a další šiřitelé "kultury"?
niknikita
  13. 3. 2015, 11:13
Moc ráda nahlížím do životních příběhů Karla VI. a nejen proto, že s Otcem vlasti máme shodné datum narození.Tuto knihu jsem objevila v knihkupectví hned po jejím vydání a musela být moje. Krásně napsaná, v krásné vazbě...z mého pohledu jednoznačně lahůdka :-)