Mrtvý na Pekelném vrchu

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1093-7

Argo (2014) 978-80-257-1093-7 288

Historická detektivka s prvky špionáže a konspiračního thrilleru, ale i hororu, mysteriózního či dobrodružného románu od hvězdy české a slovenské fantasy. Napínavý děj se odehrává v Horních Uhrách v době tureckých nájezdů. Svéráznými hrdiny jsou ostřílený kapitán Joachim Stein - drsný, přímočarý a prostořeký válečný veterán a notář Matěj Barbarič - vzdělanec, diplomat a cestovatel se slabostí pro ženy a víno. Ti musí vyřešit případ vraždy šlechtice i pokus o velezradu. (Založil/a: dejw)

Ariko
  27. 7. 2015, 14:20
Pobavil mě komentář od uživatele jménem Čtec (já to prostě neumím vyskloňovat jinak :D ) a musím říct, že je to jedna velká pravda pravdivá. Kolikrát jsem si říkala, že Jaroš je v podstatě asi totální flegmatik, protože ať mu Stein nařídil cokoliv (od sundavání mrtvoly ze stromu po vběhnutí do polorozpadlé štoly), tak bez okamihu vše udělal. Ale stejně jako někoho nadchne kaprál, tak já prostě měla ráda ironické hlášky Barbariče :) Více už brzo na bichlicka.blog.cz
zoro2
  2. 5. 2016, 14:51
Výborně psaná středověká krimi oddechovka, která se čte sama. Tuto knihu vidím jako kandidáta na letní dovolenou. Lehátko u moře na pláži, děti zahrabány po krk v písku, pocucávat mojito a u toho si přečíst třeba toto, a nebo druhý díl. Tak schválně.
Čtec
  15. 4. 2015, 19:20
Série by se stejně tak mohla jmenovat Neuvěřitelná dobrodružství kaprála Jaroše. Ano, právě tento nenápadný "třetí vzadu", nemluvný středověký středoevropský kamikaze mne dokázal nejčastěji rozesmát. Muž, jehož můžete posílat do jednoho smrtelného nebezpečí za druhým, aniž by mrkl okem. A pro něhož žádná mise není dostatečně "impossible" (ani dostatečně pod úroveň).

No a potom ten Schemnitz! Nebo snad lépe po našem - Banská Štiavnica... Nejkrásnější slovenské město (alespoň pro mne) bylo určitě jedním z hlavních důvodů, proč jsem po knize sáhl. Musím se tam zase co nejdřív podívat...
VenDulin85
  28. 1. 2016, 13:01
Jedním slovem dokonalé. Popis doby, zápletka, zajímavé postavy, výstižný jazyk (obzvlášť ten Barbaričův). Výsledek? Nenudila jsem se ani chvilku a hned sahám po druhém dílu! Zároveň mám nutkání zajet se podívat na místo činu, zkrátka a dobře první setkání s panem Červenákem proběhlo navýsost spokojeně.
Casey
  1. 12. 2014, 9:16
Bravo, tleskám!!!! Tahle knížka je prostě skvělá, autor se trefil přesně do mého gusta. Postavy si velmi rychle oblíbíte a knížku podtrhuje opravdu vtipný humor, který není u "detektivky z rudolfínského prostředí" vůbec na obtíž. Spíše naopak, vždy jsem se těsil, co zase kapitán Stein suše utrousí :-) Dávám 5 hvězdiček a určitě si ji přečtěte!!! Už se těsím na Krev prvorozených ;-)
Corpse Bride
  17. 10. 2016, 14:24
Úžasné!! Moje první kniha od tohoto autora a jsem z ní nadšená. Skvěle napsané, čtivé, humorné..Velice doporučuji :-) Hned začínám číst další díl.
Lubor Chmelař
  7. 8. 2015, 20:02
Taková trošku Vondruškovina s vlastním egem, což je jen a jen dobře. Krásná záležitost, čtivá, svěží, napínavá i vtipná. Čtěte a neváhejte.
Karen
  8. 1. 2015, 20:47
Mám od tohoto autora všechny knihy, ale touto u mě nezabodoval. Je to prostě jen detektivka, nejsou tam mágové, kouzla, bohové, nestvůry atd...