Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Drahý život

68%
3 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Drahý život
Autor:
Originální název: Dear Life
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Paseka - 2014
ISBN: 978-80-7432-451-2
Počet stránek: 280
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 23x k přečtení
právě čte 5x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Paseka (2014) 978-80-7432-451-2 280

Osudy, které utváří touha, citová vzplanutí, náhlá hnutí mysli i náhodné události. To všechno ovlivňuje hrdiny, kteří zjišťují, že od určitého okamžiku se jejich život už nikdy nevrátí do původních kolejí. Nenápadná hloubka, nepředvídatelnost a průzračnost příběhů znovu dokládají sílu autorčina vypravěčského umění, schopného postihnout věčnou proměnlivost, bohatství a jedinečnost i toho nejobyčejnějšího života. (Založil/a: dejw)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VenDulin85
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 6. 2014, 11:36
Ze začátku mi tyto povídky přišly velmi osvěžující, protože jsem se s takovým stylem a pojetím ještě nesetkala. Rozhodně se dají označit za originální. Asi v polovině už mi připadalo, že z toho chytám depresi, přestože nejsem zatížená na happy-endy, zkrátka všechny postavy jako by se bránily svému štěstí a dělaly všechno proto, aby byly nešťastné. Ke konci už mi tam nikdo z nich nepřišel normální a knihu jsem dočetla velmi rychle (tři povídky najednou), abych se posunula dál. Přitom se odehrávají v zajímavém prostředí (Kanada) v zajímavé době (od druhé světové války do šedesátých, sedmdesátých let), člověk získá náhled, jak se žilo jinde, jak lidé mysleli.
Přesto ono autorčino pojetí (ráda bych ji poznala) může spoustě lidí připadat zvláštní až nepřijatelné. Já to hodnotím kladně, na 80%, hlavní podíl na tom má ta originalita.
kamie
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 9. 2014, 14:58
V první řadě je třeba říct, že nejlepší je číst povídky postupně. Čtete-li je těsně za sebou, skoro hmatatelně cítíte, že vám toho mnoho uniká. Alice Munro je geniální v tom, jakým způsobem umí povídku vystavět. Některé jsou slabší, některé silnější, většinou ve vás ale stále bublá napětí. Nejste zvědaví jenom jak to dopadne, ale i na to, která informace je klíčová. Munro na sebe vrství události, v jedné povídce se mnohdy střetávají paralelní linie, a vy jste jen němými svědky toho, co je nakonec opravdu důležité. Někdy Vám dojde až zpětně, že třeba jen jedna jediná věta je jádrem všeho, přestože se na první přečtení tvářila nedůležitě.
Pro Alici Munro nejsou tím velkým Události, velké zvraty, ale každodennost.
Dumbicek
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 3. 2016, 13:00
Je to druhá kniha od této autorky, ale tato se mi bohužel líbila mnohem méně než její Útěk. Opět jsem tam našla slušný popis pocitů, ale něco mi tam vadilo. Možná, že to bylo více depresivní než jsem původně očekávala, že bude. V některých povídkách jsem marně hledala nějakou podstatu - něco čeho bych se chytla. Určitě oceňuji styl psaní, protože mi přijde zajímavé, ale další knihy si nechám na jindy.