Domovem hudby II.

Domovem hudby II.

Podtitul: Morava

Originální název: Domovem hudby II.
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Kniha je procházkou městy a dědinami Moravy, které v minulosti, ale i dnes poznamenala hudba. Těch zastavení bude na pět set. Seznámíte se s kantory a varhaníky, potulnými muzikanty, hudbou v klášteřích a na zámcích, hudebními spolky i s dnešními soubory, hudebními osobnostmi, které se na Moravě narodily či působily, s lidovými písničkami, kroji a zvyky Horácka, Hané, Lašska, Valašska i celého Slovácka. A aby představa o hudebnosti jednotlivých míst Moravy byla ucelená, jsou připojeny soupisy hudebních aktivit v různých historických obdobích (náboženská bratrstva, kantoři-hudebníci, zámecké kapely, hudební spolky, vojenské kapely, uplatnění moravských hudebníků v zahraničí).
Kniha je členěna podle národopisných oblastí, obsahuje mapky, řadu ilustračních fotografií a rejstříky (místní, jmenný, chronologický) a 400 stran textu. (Založil/a: gabce)

JohnyD
  28. 9. 2016, 21:18
Je fajn, že taky jednou někdo píše komplexně o Moravě, o všech regionech, folklóru, historii. Je to napsané s nadhledem, s mnoha konkrétními zajímavostmi, člověk získá dobrý přehled a základ pro další poznávání. Dá to sice práci tolik stránek přečíst, ale stojí to za to! Knížka mě velice potěšila a některé věci mě i překvapily.