Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vlk a holubice

80%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vlk a holubice
 Všechny obaly
Vlk a holubice
 Všechny obaly
Originální název: Wolf and the Dove

Nejnovější vydání:
Ikar - 2001
ISBN: 80-7202-850-2
Počet stránek: 350
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 46x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2001) 80-7202-850-2 350

Po krvavé bitvě u Hastingsu v roce 1066, v níž nad Anglosasy zvítězil Vilém I. Dobyvatel v čele francouzských a normanských vojsk, se rozvíjí tragický příběh jedné anglosaské šlechtické rodiny. Při potyčce zahyne darkenwaldský pán, po němž zůstane vdova a krásná mladičká Aislin. Vítěz, krutý rytíř Ragnor, si Aislin vezme násilím. Postupně se ukáže, že celé panství připadne čestnému Wulfgarovi.

V okamžiku, kdy se Ragnor snaží lstí a prostřednictvím nastrčené osoby připravit Wulfgara o Aislin i panství, stávají se z původních spojenců nepřátelé na život a na smrt. Je zřejmé, že z rozhodujícího souboje mezi dvěma válečníky může vyjít pouze jeden. Který to však bude? (Založil/a: Toffife)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Eviickaaa
  2. 3. 2013, 17:01
Děj poutavého historického románu Vlk a holubice se odehrává ve druhé polovině 11. století v Anglii. Po krvavé bitvě u Hastingsu v roce 1066, v níž nad Anglosasy zvítětil Vilém I. Dobyvatel v čele francouzských a normanských vojsk, se rozvíjí tragický příběh jedné anglosaské šlechtické rodiny. Při potyčce zahyne darkenwaldský pán, po němž zůstane vdova a překrásná mladičká Ainslinn. Vítěz, krutý rytíř Ragnor, si Ainslinn vezme násilím.

Postupně se ukáže, že celé panství připadne čestnému Wulfgarovi. V okamžiku, kdy se Ragnor snaží lstí a prostřednictvím nastrčené osoby připravit Wulfgara o Ainslinn i panství, stávají se z původních spojenců nepřátelé na život i na smrt. Je zřejmé, že z rozhodujícího souboje mezi dvěma válečníky může vyjít živý pouze jeden. Který to bude?