Malá kniha Noci

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-905741-0-6

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-905741-0-6 125

Malá kniha Noci představuje střídmý výběr autorova díla z let 1987 - 2012. Sbírka byla vytvořena s přispěním Nadace Český literární fond a recenze v Kulturních novinách ji cenní jako nejlepší básnické dílo roku 2012 (KN 6/2013). Kniha je vyráběna ekologicky, celoručně v knihařské díle, obálka z recyklovaných montérek a džín má originální ofsetovou grafiku.
II. vydání je rozšířeno o část Post scriptum a ediční poznámku Antonína Petruželky. Stěžejní, a oficiálně vůbec první, básnické dílo autora vychází obsahově z trojjedinosti ticha (souznění a rozladění s vesmírem, harmonie a disharmonie vnitřního a vnějšího, krajina ticha), a kromě legendární magické imaginace přináší i básně ryze detektivní, literární hip-hop, cyberpoezii, tichosoft, sci-fi básně, retrobalady, apostaty, analytickou poezii nebo typická haiku (fandu a mindu).
II. vydání vychází ve vydavatelství Skoba.
Zdroj: http://www.kosmas.cz/knihy/193267/mala-kniha-noci/ (Založil/a: Jamesová)

Básník Ticho Básník Ticho

Preambule
  22. 5. 2015, 16:50
Ticho není jednoduchý básník. Nepředkládá nám krásné verše, rytmy, popisy a často ani slova. Na čtení Malé knihy noci musíte mít sami v sobě naladěnou tu druhou, tak často opomíjenou iracionální emocionální část mozku. A když ji zapnete, z přívalu zdánlivě nesouvisejících slov se stanou pravdy a vy v nich objevíte mnohé - troufám si tvrdit že každý z nás něco jiného.
Mimo kvalitního obsahu velice oceňuji rukodělné zpracování obálky - s typogafií uvnitř už je to ale zas slabší.
A poslední poznámka - velice doporučuji autorské čtení. Poezie dostane úplně jiný rozměr, dikci a harmonii - protože bez prvotního poslechu bych si tuhle sbírku asi nikdy nepořídila.